Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB támogatás munkanélküliként...

TB támogatás munkanélküliként mikor jár, vagy muszáj fizetnem?

Figyelt kérdés
Be vagyok regisztrálva a munkaügyibe, de a 360 napom nincs meg, így munkanélküli támogatásra nem vagyok jogosult, és valószínű a TB-met sem fizetik, ugye? Tehát ha lejár a 45 nap(addig vagyok rá jogosult, ha jól tudom) akkor 15 napon belül kell bejelentenem, hogy fizetni akarom?? És azt hogyan? És kötelező egyébként fizetni, vagy megbüntetnek, ha nem fizetem?

2015. okt. 21. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nem kapsz semmi támogatást akkor nem fizetik helyetted. De neked sem kötelező fizetni, ezért nem büntetnek.

Én sem fizettem sose, mert minek, meg egyáltalán miből ha se munkám, se semmi?

2015. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ha akarok dokihoz menni és arra a hónapra kifizetem , ahhoz vajon mit szólnak?
2015. okt. 21. 23:14
 3/12 anonim ***** válasza:
A TB-det nem fogják fizetni az sicher. Ilyen esetben neked kell most nem tudom mi a havi ára, nem foglalkozok ezzel mert a főnököm fizeti helyettem mint a kisangyal. Ilyen esetben amint lejárt a munkaviszonyod 45 napig fedezve van a TB-d addig nincs is baj ezzel, de utána nem lesz fedezve, neked kell fizetned. Nem fognak szólni érte, neked kell intézned a közeli kirendeltségen. Viszont ha orvoshoz mész és kiderül nincs fizetve az orvos jelenteni fogja hivatalból, másfelől az ellátás díját neked kell kifizetned. Ha az orvos jelenti akkor fizettetni fogják veled csekkel együtt sőt az elmaradást is behajtják mert adóak felel meg. Őket nem érdekli hogy munkanélküli vagy, meg kell oldanod, ez van! Másfelől az önkormányzatnál kérvényezheted hogy fizessék 1 évig a TB-det de ehhez be kell jelentkezned a munkaügyibe és ott kell kérned erről papírt. Én se fizettem 9 hónapig több mint 3 évvel ezelőtt. Nem is volt gond, de ez jóval később amikor rég lett munkám és szinte el is felejtettem az egészet akkor jött papír a TB-től hogy jó lenne ha tisztáznám hogy most akkor mivan mert látták hogy jelenleg fedezve van de van némi kimaradás amit illene intéznem. Akkor ugye 55 ezer forint körül volt az elmaradásom, ezt mondta bent az ügyintéző kiscsaj hogy fizetni kell de megengedték hogy fizethessem részletbe csak írni kellett hamar egy kérvényt gyors elbírálták és megbeszéltük hogy 3 részletbe fizethetem havonta ami nekem igaz még az is húzós volt de megbírtam oldani. de van olyan ember akinek évekig nem derül ki hogy nem fizette a TB-jét hónapokon keresztül és ez ha kiderül 5-10 év múlva akkor behajthatják rajta. Szóval ennek járj utána hogy manapság ez hogyan megy mert 3 év alatt már biztos variáltak rajta megint.
2015. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeted rendszeresen, és úgy mész orvoshoz, akkor kiszámlázhatják az ellátás költségét, ami nem 5 ft.
2015. okt. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az önkormányzaton lehet igazolast kérni ezzel kapcsolatban. Ha nagyon rossz az anyagi helyzet. Ezt a papírt, ha megkapod, akkor a NAVhoz kell bevinni. És akkor (sajnos nem tudom meddig) egy ideig fizetik helyetted. Amúgy 6800 valamennyi ft havonta.
2015. okt. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem. Pedig valaki nekem azt mondta, hogy nem szokták visszaellenőrizni.
2015. okt. 21. 23:22
 7/12 A kérdező kommentje:
45 napig passzívan jogosult vagyok, utána 15 napom van bejelenteni, vagy már a 45 napon belül kellett volna???
2015. okt. 21. 23:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a tb-t nem fizeted, az adóhátraléknak minősül. Kötelező fizetni sajnos. 6800Ft kb, egy picivel kevesebb. Nekem is fizetnem kellett már magam után, nulla támogatás...pénzünk sem volt rá, de muszáj sajnos.
2015. okt. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A TB helyesen járulék, vagyis ha nem fizeted, akkor csak a sürgősségi ellátásra leszel jogosult. Egyébként neked kell fizetned az egészségügyi ellátásodat. Ha befizetnéd, akkor visszamenőleg fogják megfizettetni.
2015. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
önkormányzathoz menj be és fizetik neked egy évig, egy papírt kell kitöltened. Nem tudom hogy kiknek nem adják meg, mert volt olyan akinek nem adták, de nekem igen, mert egyedülálló vagyok, nincsen semmi a nevemen, nincs munkám. Rá kellett írnom a papírra hogy a szüleim tartanak el.
2015. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!