Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Első alkalom a gasztroenteroló...

Első alkalom a gasztroenterológián?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik az első vizsgálat? Mit néznek? Csak hogy tudjam mire készüljek.

2015. nov. 21. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen panasszal mész.
2015. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1. Alkalommal csak panaszokat kérdezték, családi anamnézis, megnyomkodta hasam. Másnapra hívott vissza vérvételre és szépen sorban többi vizsgálatra.
2015. nov. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fél éve kezdődött az egész egy nagyon vizes hasmenéssel, akkor amikor megjött, aztán elmúlt, de a széklet állaga puhább volt mint szokott de nem hasmenés. A menzesz negyed napján olyan erős hasfájás (gyomor) hogy ki se tudtam kelni, de napközben enyhült, de nem múlt el. A mensivel együtt elmúlt teljesen. Ez folyamatosan így volt, naponta egyszer. Két hónap múlva, vagyis júniusban bekerültem a kórházba a menses első napján nagyon erős görcsökkel, puhább széklet volt, de hasmenés nem, előző nap este meg hányás. Vakbélgyanúval megműtöttek, de utána sem múltak el ezek. Hasmenés nem volt a nyáron csak ez a lágyabb széklet napi egyszer, augusztusban egyszer hasmenés menses előtt 1-2 nappal. Mikor megjött akkor volt mindig hasfájás, de nem olyan erős hogy ne lehessen kibírni. Ez a gyomorfájdalom volt, április előtt ilyen sosem volt, csak a szokásos görcsölés, amiket kibírtam gyógyszer nélkül, de április óta mindig be kellett vennem.

Szeptemberben volt a legrosszabb, megjött, nagyon vizes hasmenés kétszer reggel, mellette kétoldalt fájt az alhasam és gyomorfájdalom. Alig bírtam felkelni és hányinger is volt. Ez az utazásom előtt egy nappal volt, muszáj volt elmenni egy pesti kórházban. Kimutatták a gyulladást, felírtak két fajta antibiotikumot, amiket csak októberben kezdtem el szedni. Nőgyógyászati vizsgálat negatív lett, semmit sem mutatott. Októberben megint voltam nőgyógyásznál már az antibiotikum után, amit nem tudtam végig szedni olyan erős volt. Vérvétel negatív lett, gyulladás nem volt, hajam sem hullott, ezt az antibiotikumnak köszönhetem. Az összes nőgyógyászati vizsgálat negatív lett (ultrahang, citológia). Ekkor utaltak be a gasztrora, egy hónapra rá adtak időpontot, kedden megyek. Szerintetek.

Októberben még volt olyan félig hasmenéses széklet napi egyszer és a hónap végén bekaptam valami hányás-fosás vírust, egy éjszaka alatt végig ment, két nap alatt teljesen elmúlt. Utána pár napig nem volt széklet, utána normálisabb állagú lett és novemberben inkább keményebb széklet volt a jellemző, nem az a nagyon puha. Volt, hogy normális volt, volt, hogy keményebb. Hasmenés nem volt.

Közben ilyen narancssárga foltok voltak a székletben, de csak a papíron láttam, mert a wc-be nem néztem bele, nem azért mert nem akartam, hanem mert olyan a wc, hogy nem nagyon lehet megnézni hogy milyen, csak a papírra lehet hagyatkozni.

Menses októberben és novemberben is elviselhetőbb volt, fájdalom az volt, de ki lehetett bírni gyógyszer nélkül, gyomorfájdalom csak egy kicsit volt, mensessel együtt az is elmúlik mindig.

Szerintetek?

2015. nov. 21. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem első alkalommal átnézte a leleteimet, felírta a panaszaimat, megnyomkodta a hasamat és adott időpontot gyomortükrözésre.
2015. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
szerintetek nekem is tükrözés lesz?
2015. nov. 22. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!