Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan juthatok el tüdőszűrésre?

Hogyan juthatok el tüdőszűrésre?

Figyelt kérdés

Nemdohányzó, panaszmentes, 31 éves férfi vagyok, majd 10 éve voltam utoljára tüdőszűrésen. Úgy gondolom itt lenne az ideje, hogy elmenjek, de a háziorvos csak panasz esetén ad beutalót.


Hallottam viszont valahol, hogy a munkahelyről az üzemorvos beutalhat különösebb indok nélkül. Igaz ez? Ha igen, akkor mennyibe kerül, mert úgy hallottam, h 40 év alatt fizetős. Ez sem lenne gond, ha nem valami horribilis összegről van szó.


Köszönöm!



2015. nov. 22. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogod magad, és elmégy. Nem kell beutaló. Ára: ~1700 körül van (tavaly annyi volt).
2015. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk simán be lehet menni az SZTK-ba, megmondod, hogy régen voltál, és ingyen is megcsinálják. Elvileg évente kellene menni.
2015. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a kedves előttem levő válaszolóknak: 40 felett lehet beutaló nélkül menni, mert az szűrésnek számít.

egyébként minden röntgen beutalóköteles.

(egy EÜ dolgozó)

2015. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves EÜ dolgozó, beutaló nélkül mentem, elvégezték a szűrést.
2015. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is megcsinálták szó nélkül.
2015. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben érdeklődtem dokinál és azt mondta, h fizetős, de lehet menni beutaló nélkül!
2015. nov. 29. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!