Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A következő betegségekkel van...

A következő betegségekkel van esély a leszázalékolásra, érdemes megpróbálni?

Figyelt kérdés
Szorongó ( elkerülő ) személyiségzavar, generalizált szorongás, borderline személyiségzavar, szociális fóbia, depresszió.
2015. dec. 1. 12:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
9-es, ne haragudj, nem támadásnak szántam, csak annyira elkeserítő sokszor hasonlókat olvasni ( és most nem rád értem ), hogy sokan semmibe veszik ezeket a betegségeket, nem veszik komolyan, nem ismerik el betegségnek, azt gondolják, hogy ezek az emberek csak nyafognak, lusták, hisztisek, meg csak egy kicsit rossz a hangulatuk, stb. Pedig ezek tudnak igenis súlyosak lenni, lekorlátozni az ember egész életét, nem kívánom senkinek, hogy átélje ezt, én lényegében az egész eddigi életemet így éltem le, csak mostanra már jóval rosszabb az állapotom, mint régebben. Nem elég az embernek ezekkel a problémákkal együttélni, még akkor ott van a társadalmi megítélés is, mert mindenféle fizikai betegség el van ismerve, de a pszichés betegségek nem igazán, pedig ha valaki ebben benne van, akkor tudja, hogy képes olyan súlyos lenni, mint egy fizikai betegség.
2015. dec. 1. 14:42
 12/15 A kérdező kommentje:
4-es, az ismerősödet csak depresszióval százalékolták le, vagy volt még mellette más diagnózisa is? Mikor volt ez?
2015. dec. 1. 14:47
 13/15 anonim ***** válasza:
Csak depresszióval százalékolták le és szerintem olyan 30 éve, azt is tudom, hogy manapság nem annyira könnyű. A helyedben megpróbálnám, mert az a biztos, nem az, hogy gyk-n valaki mond valamit. Van olyan depressziós beteg a környékünkön, aki több évig (!) nem jön ki a házból, csak néz ki az ablakon, aztán kijön pár hónapra, teljesen vidám, tök jól érzi magát. Gondolom bipoláris, ő egészen biztosan le van százalékolva, mivel ő tényleg képtelen dolgozni ilyen állapotban.
2015. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, köszönöm. Mindenképp utána fogok járni máshol is, csak gondoltam, itt is megpróbálom, hátha olvassa olyan is, aki érintett vagy jobban naprakész ezügyben. Egyébként több helyen meg pont azt olvastam, hogy pszichés betegségekkel nagyobb esély van a leszázalékolásra, többeknek ez nyomott sokat a latba, meg, hogy a leszázalékolásban vezető okok közt van a depresszió.
2015. dec. 1. 17:11
 15/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a 3-as, 4-es, 8-as válaszolón kívül, a többiek tapasztalatból írtak véleményt vagy csak gondolják, amit írtak?
2015. dec. 1. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!