Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valami egészségpénztárra...

Ha valami egészségpénztárra elszámolható, az azt jelenti, hogy visszakapom annak a terméknek vagy szolgáltatásnak az árát és az egészségpénztári számlámon is megmarad a pénz?

Figyelt kérdés
Nem vagyok még tag, de van egy termék, amit állítólag ha egészségpénztárra vennék, akkor 84%-át visszakapnám. Lehetséges ilyen? Erősen gondolkodom azon, hogy belépek egy EP-be... Gondolom, hogy ebben az esetben kell lenni annyi pénznek a számlán, hogy azt a terméket meg tudjam venni. De utána tényleg vissza lehet kapni a kifizetett összeget? Egyéni vállalkozó vagyok, nem cég fizetné utánam, hanem én a havi tagdíjat. Egyszerre lehet utalni többet is az EP számlára, kb. 100. 000 Ft-ot?

2015. dec. 1. 22:31
 1/1 anonim válasza:

Ez úgy működik, hogy befizeted a pénzt, ráteszik a kártyára és ahol lehet fizetsz mint a bank kártyával. Vannak helyek ahol csak számlát adnak. Ott kifizeted kp-val és beküldöd a számlát az egészségpénztátnak. Ők levonják a kártyáról a pénzt. A postával meg visszaküldik a kp-t.

Amikor csinálod az adóbevallást ott kell feltüntetni, hogy mennyi pénzforgalom volt a kártyán, erről mindig küldenek papírt. És az adóval vissza utalnak a kártyára. Vagyis mindent ki kell rendesen fizetni, olcsóbb csak attól lesz, hogy vissza kapod az adóval. Legalábbis nekem a Generali így van. Van több fajta is biztos ott is Így működik.

2015. dec. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!