Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha két bejelentett munkahelyem...

Ha két bejelentett munkahelyem van és lebetegszem akkor mindkét munkahelyen elmehetek táppénzre, vagy hogy az egyiken igen a másikon nem?

Figyelt kérdés

Az első munkahelyemen postás vagyok (nem a postánál) a másodikon meg egy elektronikai összeszerelői üzemben.

Az elsőt tudnám csinálni és nem sok de a másodikat nem mert megterhelő, így is azakellett kéreckednem.

Ezek az oldalak szerint igen:

[link]

[link]



2015. dec. 3. 19:10
 1/8 anonim válasza:
Szia.csak ott tudod igénybe venni ahol nagyobb a jövedelmed.
2015. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én mindkét munkahelyemen 4 óás minimálbért kapom, és úgy szeretném, hogy csak az egyiknél mennék táppénzre! Összeütközne a kettő? Leszázalékolt vagyok.
2015. dec. 3. 19:31
 3/8 anonim ***** válasza:

ha mindkét helyen be vagy jelentve, akkor egyértelmű, hogy mindkét helyen táppénzre mész. Nem is értem, hogy gondoltad? Az egyik helyen beteg vagy, a másik helyen már meggyógyulsz, majd másnap megint?

Az ilyet tudod hogy hívják? Táppénzcsalás.

2015. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

de most a háziorvos ad nekem 2 db beteg papírt amit a munka helyeken le kell adni?

ezt az egyet nem tudom!

Előttem válaszoló:eszem ágában sincs csalni. Azt írtam, hogy az összezerelő munkámat nem tudom csinálni mert nagyon megterhel és beteg vagyok, de a postázást meg tudom mert kint vagyok a friss levegőn meg nem megterhelő pár (!) levelet A-ból B-be elvinni! De ha ad mindkettőre akkor elmegyek természetesen táppénzre.

2015. dec. 3. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:
persze, hogy ad mindkettőre. viszont az igazi megoldás az, hogy azt a munkát amit nem bírsz, otthagyod. Így tudod csinálni az egyiket, és nem kell táppénzre menned.
2015. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem fogom otthagyni, mert 6 óra munkával keresek nettó 110000 ft-ot! A kettővel együtt. +családi.

Másik meg most betegettem le, valami náthásos valamibe, ezért fulladok. Fél éve dolgozok két helyen és nem terhel meg egyikse.

2015. dec. 3. 22:30
 7/8 A kérdező kommentje:
Lényegtelen kiirattam magam beteg állományba mindkt helyen, és két papírt kaptam. De ettől függetlenül a kérdés áll, mert gondolom sokan vannak akik nem tudják erre a választ.
2015. dec. 4. 13:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha logikusan gondolkodnál, akkor neked sem lett volna ez a kérdés kérdés. Ha valaki beteg, akkor egész nap beteg, nem pedig adott intervallumban. A betegállomány arra van, hogy az ember gyógyuljon. Jobbulást neked, így hogy lesz időd pihenni, szerintem hamarabb helyrejössz és megint mehetsz két helyre dolgozni.
2015. dec. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!