Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy oldják meg a cső levezeté...

Hogy oldják meg a cső levezetését ha altatnak?

Figyelt kérdés

Vastagbél- és gyomortükrözésem is lesz, altatásban végzik (nem mélyaltatás de aludni fogok) mert sajnos előző alkalommal nem sikerült az "alsó" vizsgálat dupla bódítás után sem. A gyomortükrözésnél sem eszek ébren, nagyon nagyon félek, le tudják úgy nyomni a csövet hogy nem vagyok egyáltalán magamnál? Mindenütt azt olvastam hogy a nyelésnél fontos hogy a beteg közreműködjön.


Kérlek csak normális hangnemben írjatok, így is eléggé kivagyok:(



2015. dec. 8. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gyomortükrözést nem szabad altatásban végezni,semmi képen nem hagynám.

Nem szeretek vészmadár lenni,de pont most volt az itteni kórházban egy eset,ahol sajnos meghalt a beteg pont azért mert altatásban végeztek gyomortükrözést(nem tudom a konkrét részleteket,de talán a tüdejébe ment valami vagy hasonló dolog történt,ami állítólag megelőzhető lett volna,ha nincs az altatás,a dokit azonnal el is tiltották+a kórház is kapott valami büntetést). Tényleg nem ijesztgetni akarlak,de nehogy nálad is gond legyen.Nálad mivel indokolta a doki az altatást?

Én a helyedben kérnék minimum egy másodlagos vélemény.

2015. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hiányos lett az írásom, nem sikerült megcsinálniuk a tükrözést, a gyomrot sem előző alkalommal.

Alul egy bélcsavarodás miatt, felül meg nem engedtem le a csövet pedig akkor adták be a második bódítót.


Most magándokihoz megyek de megbeszéltem vele és a történtek miatt döntöttünk hogy egyiknél sem leszek ébren szóval ez már el van döntve, istenem, hát ezek nem túl jó tapasztalatok :(((((

2015. dec. 8. 20:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó dokit választottál, ne aggódj. Ha altatásban csinálják, nem kell együttműködés, nem érzel semmit és nem fogsz emlékezni semmire utólag.
2015. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos muszáj altatásban mert nem ment másként (tudom, gyenge vagyok de ez van). Most hogy kezdek izgulni merült fel bennem csak ez a nyelés dolog....


Köszönöm!

2015. dec. 8. 20:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, hogy bízz meg abban, akit kiválasztottál, mást úgysem tehetünk.... nyugodj meg megoldják a gastroscopiát, ha alszol, relaxált állapotban vagy, elernyedten, nem gátolod a vizsgálatot akaratlanul sem és nincs rossz élményed és tök jó a bódulás kezdetén :) tényleg
2015. dec. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez az elernyedés dolog logikus....


És bocsánat hogy itt kapálózok de rámtört a félelem, hálás vagyok a válaszokért!


Szigorúan betartom a nem evést/ivást és remélhetőleg ezzel a fulladás tényezőt kiiktatom:)

2015. dec. 8. 22:51
 7/13 A kérdező kommentje:

Aki még olvassa: minden rendben lezajlott és a legjobb hogy tényleg semmilyen kellemetlenséggel nem járt: asztalra felfekvés, sötétség és már keltegettek is.


Ha valaki altatást kér, a lényeg hogy a nem evést/ivást szigorúan tartsa be és akkor nem tud megfulladni;)

2015. dec. 9. 18:26
 8/13 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném, szóval rákérdeztem erre a kockázatra hogy a tüdőbe mi mehet és mondták hogyha nem tartja be az ember a 8 óra nem evést/ivást akkor az étel kerülhet be a tüdőbe és fulladást okozhat.
2015. dec. 9. 18:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Gondolom, utólag már nem éreztél semmit. Az altatás milyen volt?

Valószínűleg nekem is lesz gyomortükrözésem és én is altatásban akarom csináltatni.

2015. dec. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Valóban nem éreztem utólag, mintha hozzám se értek volna (mármint fizikálisan mert mentálisan be voltam kómálva azért rendesen:).


Az altatással nem volt semmi különös, amint elkezdték adagolni vénásan a szert éreztem hogy alszom el. Érdekes érzés mert kicsit mintha pár másodpercig a tudatom harcolt volna ellene, szóval pár pillanatig tudatában voltam hogy még nem alszom de fogok... elmondani is nehéz de nem volt rossz, szokatlan érzés. Aztán már keltegettek.

2015. dec. 9. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!