Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aranyerem van és egyre rosszab...

Aranyerem van és egyre rosszabb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok és aranyerem van. Eddig is volt, de az utóbbi hónapban nagyon rossz lett - nem tudom rendesen elvégezni a dolgom, mert csípi mind a kettő, nagydolog után nem tudok kitörölni, csak nedves wc-papírral, mert szárazzal kínszenvedés az egész, nem tudok biciklizni, max 5 percet, nem tudok sokáig ülni, mert fáj és folyamatosan vérzik, néha a bugyimon is nyomot hagy. A vér színe sötétvörös, tehát normális, de valami akkor sincs rendben...

Napi legalább 1,5 litert megiszom, 4x étkezem. Reggel egy szendvics vagy valami péksüti és gyümölcs, néha joghurt, suliban a menzán szoktam venni valami meleget (pizzaszelet, melegszendvics, kis tál hús krumplival vagy rizzsel, stb), ebédelni rendesen otthon szoktam, mindig valamilyen melegételt és vacsorára többnyire felvágott és kenyér. Az iskolában kb. 1 litert szoktam meginni (2x fél liter vizet, de nem mindig iszom ki teljesen), itthon vizet vagy gyümölcslevet (saját almalevet vagy 100%-os rostos narancslevet). Hallottam, hogy a táplálkozás is befolyásolhatja az aranyér nagyságát, de nem tudom min kellene változtatnom... Eddig nem volt ez probléma.

Tudnátok segíteni? Rettenetesen rossz, az iskola kínszenvedés, a wc-zés kínszenvedés, egyszerűen rettenetes...

Rendes válaszokat kérnék. Előre is köszönöm!



2015. dec. 9. 19:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és egyszer próbáltam, hogy hidratáló krémet kenek rá, de egyszerűen kibírhatatlan volt, ahogy csípte... És egyszer fájdalomcsillapító krémet is kentem rá, de attól csak rosszabb lett, azóta nem kenem. Ha lehet, nem akarok bogyókat szedni, ha esetleg van valami alternatíva, annak jobban örülnék (krémet is csak a legvégső esetben szeretnék használni).
2015. dec. 9. 20:03
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokféle krém kapható a patikában aranyérre. Nekem a Doxiproct vált be. E mellett javaslom, hogy hámosító kenőccsel is kend be rendszeresen, mint pl. Neogranormon, Bepanthen, vagy bármilyen baba popsikenőcs.
2015. dec. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na azt tisztázni kéne, hogy milyen tüneteid vannak.

Külső aranyér, tehát van kívül egy dudor? Vagy belső aranyérre gyanakszol? Ha az utóbbi, nem hiszem hogy aranyér, attól a székelés nem szokott fájni, csak előbuggyan a dudor, és néha pecsételően vérzik.

Én inkább végbélrepedésre gondolok, de ezt részletes tünetleírás (és persze orvosi vizsgálat) hiányában nem tudom megmondani.

2015. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Leírtam mindent amit tapasztaltam. Nem tudom milyen tüneteket akarsz még tudni. Valamilyen dudorszerűség vam ott, de olyan, hogy a két szélén kidudorodik, belül pedig egy vágás szerű bemélyedés van és folyamatosan vérzik.
2015. dec. 9. 20:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Több folyadék, több rost, gyümölcs, zöldség. Kevesebb szénhidrát és műkaja. Dokival megkéne nézetned, hogy biztos aranyér okozza e a problémáid.
2015. dec. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Arra voltam kíváncsi, hogy kívül van e dudor, de akkor ezekszerint van.

Használtál eddig krémet vagy kúpot?

A Hemorid kenőcs hűsítő hatású, és csökkenti a gyulladást, ezt kúppal együtt használd.

Amit még tanácsolni tudok, hogy Mielőtt wc-re mész, kend be a kisebesedett területeket vazelinnel, így a széklet nem érintkezik vele közvetlenül, így könnyebben gyógyul. Utána langyos szappanos vízzel meg kell mosni, utána kell használni a krémet és a kúpot.

2015. dec. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én külső aranyerem nem ilyen mint ahogy leírod. Inkább Menj el orvoshoz.
2015. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hm... rendben...
2015. dec. 9. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!