Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy epekőműtét hogy zajlik?

Egy epekőműtét hogy zajlik?

Figyelt kérdés
2008. szept. 15. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet laparoszkoppal vagy hagyomanyosan,fugg hogy az illeto hany eves es milyen egeszsegi allapotban van, hogy birja a szive az altatast stb.
2008. szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
...az epekoveket eltavolitjak az epeholyaggal egyutt.
2008. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
olyan véleményre lennék kiváncsi aki mér túlesett rajta,mindegy milyen formában
2008. szept. 15. 17:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Beutal a sebész, kapsz időpontot ( szerencsé helyzetben, mert lehet olyan, hogy a kiírt időpont előtt begyullad az epehólyag. Olyankor már nem lehet várni, mert perforálódhat.) Elaltatnak, ejtenek a hasfalon három picike lyukat, amik háromszöget formáznak, laparoszkóppal kiveszik a köveket a hólyaggal együtt. Kb egy órás műtét normál helyzetben. Utána felkeltenek, bevisznek a kórterembe, ott vagy alszol tovább, vagy rögtön észhez térsz. A köveket megkapod zacskóba hazaviheted emlékbe. A hasfalat akkor vágják át, mikor az epehólyag már be van gyulladva, vagy pl egyéb komplikáció adódik műtét közben. Mire vagy még kiváncsi?
2008. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mennyit kell kórházban lenni,és hogy mennyire fájdalmas és meddig tart a fájdalom?
2008. szept. 15. 19:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb harom napot vagy a korhazba,fajdalmat eryel kb egy honapig,amig gyogyul kivul belul,en szigoruan dietaztam egy evet,majd kapsz a korhazban hasznos tanacsokat az etkezessel kapcsolatban,egyebkent az elso valaszolo vagyok,nem szabad cipelni,emelni,es mivel az epenek rengeteg funkcioja van a szervezetben ,hiaba konnyu mutetnek szamit,tulajdonkeppen egesz eletedben kell majd vigyazz az etkezesre mert konnyen elhizhatsz.
2008. szept. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bács megyében négy nap a kórház. Hat hétig kell tartani a kőkemény diétát, utána pedig fél évig kímélő étrend. Mivel nincs epehólyag, ezt a munkát átveszik az epeutak , és majd a máj. De az emésztésed sosem lesz igazán tökéletes, előforudl úgymond epeömlés, ezt látni fogod nagyWC-kor, nagyon világos színű lesz, vagy nagyon nagyon sötét, és csípni is fog, majd ne lepődj meg. Amúgy az orvosod ezt mind elmondja. Fájni fog a műtét helye, hiszen megbolygatják az egész hasüreget, ez az első héten nagyon rossz lesz, fájni fog a felülés, lefekvés, nem szabad hajolni, és emelni sem még néhány hétig. Aztán majd folyamatosan enyhül, kb öt hétig leszel majd táppénzen. Ennyi kell a regenerálódáshoz.
2008. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jóisten ez ijesztően hangzik.Mert én is előtte állok.
2010. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is, 16 évesen.. :(
2010. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16 évesen?Mitől alakult ki?Habár nekem is van már legalább 14 éve.Legalábbis azóta tudok róla.Bár én nagyon brutál egészségtelenül táplálkoztam mielőtt nem tudtam, hogy létezik az a jelenség,hogy epekő, és hogy az összefügg a táplálkozással is.Meg is lett az eredmény.Én soha nem voltam alkoholista, elég volt a kialakuláshoz a nagyon egészségtelen táplálkozás.Tanácsom mindenkinek:Egyetek naponta ötször, de csak keveset, és kerüljétek a túl édes, túl fűszeres dolgokat, illetve a sok alkoholt sok kávét, sok teát is.Lehet, hogy kihagytam valamit, mert nem vagyok orvos.Én félek a műtéttől, mert nekem egyszer már a hangszalagjaimat megsértették.Sok időbe telt, míg visszajött a hangom rendesen.Ráadásul zenész is vagyok.És a hangom az egyik munkaeszközöm.Akárcsak Zámbó Jimmy én is négyoktávot kiéneklek.Ha egy műtétnél megint megsértenék a hangszalagokat akkor nem biztos hogy megmaradnának énekbeli képességeim.30 vagyok, és ilyenkor már a regenerálódás lassabb, meg kisebb mértékű, mert az őssejtek nem annyira termelődnek.
2010. okt. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!