Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Le tudná nekem irni valaki,...

Le tudná nekem irni valaki, hogyan zajlik egy epekőmütét? Szeretném az elejétől tudni, mire számithatok, mindenki elött le kell öltöznöm-e, vagy csak a betegszállitón, mennyire fáj, stb.

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
2010. febr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
95%-ban endoszkópos úton történik, úgyhogy ezt írnám le. Természetesen meztelenül teszik a beteget asztalra (ahol eddig jártam, már így hozták a beteget a műtőbe, de a műtéti terület kivételével le van takarva minden más testtáj). Először elaltatnak várhatóan propofollal (tejszínű emulzió, nagyon jó szer, kellemes narkózist csinál), aztán intubálnak, oxigénnel, anesztetikus gázokkal dúsított gázkeveréket adnak, és izomrelaxánst is kapsz, hogy a sebész tudjon dolgozni. Egy tűn keresztül CO2-dal felfújják a hasüreget, és bevezetik az eszközöket (fényforrás, kamera, és a tulajdonképpeni munkát végző egyéb eszközök). A máj alatt megkeresik az epehólyagot, kipreparálják a nyakánál lévő képleteket, kis kapcsokkal elzárják őket, majd kiveszik az egyik munkacsatornán keresztül. A végén pár öltéssel összevarrják a "lyukakat", felébresztenek, és ennyi. Az egész rutinbeavatkozás, nem is tart sokáig, és a kis behatolás miatt lényegesen gyorsabban gyógyul, mint a nyílt műtét. Ha fájna valami a műtét után, akkor lehet reklamálni, azért leszel kórházban, hogy odafigyeljenek. :-)
2010. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!