Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 15-16 eves lanyoknak miert...

15-16 eves lanyoknak miert nem szabad nagy meretu tampont hasznalni? Azt hallottam, hogy csak a kicsit szabad? Akkor sem lehet ha mar az illeto nem szuz?

Figyelt kérdés

2015. dec. 27. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen szabály. Mindenki olyat használ amilyen méret számára megfelelő. Azért szokták a minit ajánlani, mert azt a legkönnyebb felhelyezni.
2015. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én hiába nem vagyok szűz, de fájdalmas a nagy méretű tampon felhelyezése,inkább nem erőltetem, maradok a normálnál. lehet mondjuk szülés után már ez másabb lesz. szerintem ki kell próbálni .

de egy normál tampon+betét kombónak szerintem elégnek kéne lennie erős vérzés esetén is. de ha neked nem elég,próbáld ki a supert.

2015. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tiltja semmi, csak éppen nem ajánlják alapvetően.

Egy ilyen idős lány még nincs teljesen kifejlődve anatómiailag, jó esetben a szexuális tapasztalata sem túl sok és gyereket sem szült. A vérzése nem olyan erős, ami indokolná ezt a méretet. Ezért nem lenne túl kényelmes a használata.

Persze nyugodtan kipróbálhatod, semmi bajod nem lesz a nagyobb méret miatt, ha nincs vele problémád, akkor használd nyugodtan.

Viszont ha annyira erős vérzésed van, hogy szükséged van rá, akkor keress fel egy nőgyógyászt, mert valószínűleg nem normális jelenség és utána kéne járni.

2015. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2015. dec. 28. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
En supert hasznalok. Nekem mindig ahogy raktam fol a tamponokat folyton tagult a lyukam. Szoval mostmar az sem faj. Es nekem pl futas kozben van amikor 1 ora alatt az is atazik....
2015. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

Ja es 15/L

2015. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!