Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A pszichiáterem el akar...

A pszichiáterem el akar küldeni leszázalékolásra, de van értelme? És mi az a rehabilitációs járadék?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, tini korom óta vannak pszichés problémáim,19 éves korom óta depresszió és pánikbetegség, másfél éve gyógyszereznek. Súlyos depresszióval és pánik zavarral kezelnek, emellett borderline személyiségzavaros vagyok és alkalmazkodási zavart állapítottak meg. Meddő vagyok és hyperhidrózisom van. Van egy lakásom, de csak rövid ideig tudtam dolgozni egyetem után, azóta csak vagyok. A párom (jogosan) ezért elhagyott és nem tudom eltartani a lakásomat, 0 Ft jövedelmem van. Fáj nekem az egész élet, de ez szerintem nem elég ok a leszázalékolásra, előre borítékolom hogy erre semmit nem adnak. Mit gondoltok?
2010. márc. 25. 03:59
 1/10 anonim ***** válasza:

igazából ennek az egésznek a egészségügyi ellátáshoz nem értek. viszont: ahogy leírod röviden a dolgaidat, abban semm előre mutató nincs. semmi sem viszi előre a dolgokat. a leszázalékolás jót tenne neked? most mit csinálsz? nem vmi olyasmi kéne, ami arra kényszerít, hogy legalább valamennyi ideig részt vegyél a körülötted lévő világban?

nem lehet, hogy pszichiátert kéne váltanod?

2010. márc. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A pszichiáterem igazán jó, ő már a harmadik és ő végre jó szakember.:)

Azért jutott eszébe, mert a munkától idegileg mindig kikészültem végletesen, ezért rettegtem már az álláskereséstől, de összeszedtem magam, hogy keresek állást. Csak ez hosszú folyamat mire találok és azt gondolja az orvosom, hogy úgysem százalékolnak le a korom miatt (igazából én sem szeretném), hanem rehabilitációs járadékot ítélnének meg, ami szerinte segít a munkakeresésben, vagy pontosan nem tudom hogy mondta. Ezért is kérdeztem erről a rehabilitációs járadékról.

Igen, a külvilággal most "ismerkedem" újra sok év után.. nagyon nehéz, főleg ennyire egyedül. Csak a doki gondolta, hogy anyagi segítség lenne a rehab segély amíg nincs munkám, mert szó szerint 0 Ft-om van és kész. Felszólítások és behajtók jönnek a szolgáltatóktól..

Pillanatok alatt lehet az ember akár hajléktalan is..

2010. márc. 25. 04:49
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudna esetleg valaki válaszolni?
2010. márc. 25. 09:58
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

Amúgy, miért nem szedtél előbb gyógyszert? Sokan hősködnek, hogy ők aztán nem "dilibogyóznak", persze 5-10 év után meg rájönnek, hogy nélküle mégsem lehet.

2010. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a cikket már olvastam.

Én nem hősködtem, nem tudom ez hogy jön ide, akkor fordultam megint segítségért és akkor írták fel a gyógyszereket, ennyi.

2010. márc. 26. 03:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Én végig csináltam a procedúrát, egy évembe került, mire szociális járadékot kaptam! 27eFt.

A rehabilitációs járadék úgyanúgy, ahogy a leszzázalékolás, 50% adják meg, és az a különbség, hogy fel kell venni a kapcsolatot a munkaügyi hivatallal és ők segitenek megfelelő állást találni. A ledolgozott éveket is nézik.

DE! Kattints erre a linkre, és többet megtudsz ellátásokról, járadékokról, több lehetőség van:

[link]

Engem 3x műtöttek gerincsérvel (06;08;09) és most májusba lemerevitik 3 csigolyámat.

A 3 műtét után 40%-os egészségkárosodást állapitottak meg, pedig félóránál többet nem tudok állni, ülni, menni!

Sok sikert ha elinditod, és ne hagyd magad!

Fel a fejjel, kitartás!

2010. márc. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Én nem hősködtem, nem tudom ez hogy jön ide, akkor fordultam megint segítségért és akkor írták fel a gyógyszereket, ennyi."

"19 éves korom óta depresszió és pánikbetegség, másfél éve gyógyszereznek."

Ha valaki már több éve nem gyógyul ki belőle, orvoshoz kell menni. Ha pedig az ember orvoshoz megy, úgy hogy már több éve pánikbeteg, annak gyógyszert fognak felírni.

Ez gondolom elmaradt, ezért írtam, amit írtam.

2010. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 26. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:

hát hősködésről annyit, hogy közel 15 éve hiperaktivitást állapítottak meg nálam, akkor nem kezdtem el gyógyszert szedni, mert se nekem, se a pszichológusomnak nem volt szimpatikus megoldás. aztán azóta eltelt másfél évtized, és egy fatális véletlen során megtudtam, hogy mit okoz egy olyan gyógyszer, ami élénkítőleg hat- tehát nekünk, hiperktívoknak segít koncentrálni. olyan kiugrást okozott a képességeimben, olyan koncentrálási képességet, amit előtte elképzelni se tudtam, és azt sem, hogy valaha képes lehetek ilyesmire- pedig igen, csak rá kell segíteni, mert az idegrendszerem magától sajnos nem tud ilyen koncentráltan működni. most sír a lelkes, hogy közel másfél évtized kimaradt az életemből, a legfontosabb másfél évtized. amikor tanulhattam volna, tapasztahattam volna- a gyógyszer segítségével. anélkül sajnos maximum egy érdeklődő gyorsan fejlődő kedves feledékeny ember vagyok.


így gondoljátok meg a gyógyszert.

2010. márc. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem semmi bajom a gyógyszerekkel, nekem is szednem kell, az egész kérdésem nem is ezzel kapcsolatos..
2010. márc. 27. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!