Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtét altatással vagy...

Mandulaműtét altatással vagy helyi érzéstelenítéssel?

Figyelt kérdés

Nagyon hajlok az altatás felé, bár úgy hallottam, hogy az orvosok a helyi érzéstelenítést részesítik előnyben.

Ha vkinek volt altatással, megírná, hogy mit érzett, mikor felébredt? Meg tulajdonképpen az egész érdekelne. Műtét, utána lévő pár nap, felépülés. Meddig nem lehet emelni (van egy 1 éves fiam...), stb.


2011. márc. 28. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:

gyerekkoromban volt nekem ilyen - érzéstelenítéssel.

Fölösleges a kábítás! nem fájt és jobb ébren lenni, utána is jobban feldolgozható lelkileg a trauma.

2011. márc. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egyik osztálytársamnak nemrég volt, helyi érzéstelenítéssel. Fiú, elég jól bírja a fájdalmat (18 éves amúgy), de konkrétan azt mesélte hogy majd besz.rt olyan kellemetlen volt. :S


A másik osztálytársamnak altatással volt, neki igaz régebben. Aznap egy, max. két óráig volt kába, utána kitisztult a tudata, másnap haza is mehetett.

(A bátyámnak kézműtétje volt, altatással, azt mondta hogy csak homályos emlékei vannak, de semmi különösebben rossz.)


Hát állítólag utána egy hétig még elég kellemetlen a dolog, mert nagyon tudsz nyelni, persze fokozatosabban jobb.


A teljes felépülésről nem tudok sokat, de szerintem nyugodtan kérdezd meg az orvost, pár hétig nem javasolt a fizikai megterhelés.


Több hasonló kérdés is van a témában, írd be a keresőbe, hogy "mandulaműtét".


De itt is van egy kérdés, 3 ember tapasztalata:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1496..

2011. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon kedves vagy:-)
2011. márc. 30. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!