Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire vészes a torokmandula...

Mennyire vészes a torokmandula műtét helyi érzéstelenítéssel? Ha van személyes tapasztalatotok, megosztjátok velem kérlek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy olyan 'rémtörténeteket' hallottam mandulaműtétről, hogy közben köpni kell a vért, öklendezel, alig kapsz levegőt, és akár félre is nyelhetsz vért, vagy a mandulád egy darabját, ill. hogy 30 percig is eltarthat. Van olyan esetleg aki túlvan a műtéten és leírná nekem részletesen, hogy mi fog történni? Köszönöm előre is.

21/L



2015. júl. 30. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha félsz, beszéld meg az orvossal, hogy altatásban szeretnéd a műtétet. Engem is altattak, nem emlékszem semmire.
2015. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Nem arról van szó, hogy félek, ébren szeretnék lenni, csak tudni akarom, hogy mire számíthatok.
2015. júl. 30. 14:37
 3/8 szamo77db ***** válasza:
32 évesen, helyi érzéstelenítésben vették ki a mandulámat. Nem éreztem semmit az egészből. Az a vérköpködés és egyéb ilyesmi szerintem hazugság. Utólag mindenki azt mond, amit akar. Ne hagyd, hogy ilyen hülyeségekkel ijesztgessenek! Persze, hogy vérzik, de azt a műtősnő rendszeresen törli. A nagy erek vérzését pedig égetéssel állították el. De nehogy azt gondold már, hogy tüzet raknak az ember torkában. Egy kb. gyufafej nagyságú eszköz vége izzik és azzal finoman megérintik, ahol vérzik. De nem érzel belőle semmit. Nekem 22 percig tartott az egész. Én is nagyon féltem, de közel sem volt olyan rossz, mint amilyenre számítottam.
2015. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szamo77db ***** válasza:
Félreérthető, amit írtam. Az égetéshez használt eszköz olyan ceruza alakú, a vége izzik. Benyúlnak vele és elégetik, ahol nagyon vérzik. De - hangsúlyozom - semmit nem érzel belőle! Nekem egy csepp utóvérzés sem volt. Ott volt a papírvatta meg a vesetál az éjjeli szekrényemen, de nem volt rájuk szükség.
2015. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!Megnyugtattál.

Esetleg van még valaki aki megosztaná az élményeit? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy kinek milyen volt.

2015. júl. 30. 19:35
 6/8 anonim válasza:
Tegnapelott mutottek, helyi erzestelenitessel.Egy baratnom mondta hogy legfontosabb: amikor befujjak a lidokaint, ne vegyel levegot kulonben oklendezni fogsz. Az orvos ezt nem mondja el. 3-szor fujtak lidokaint - egy szeken ultem - utana kaptam szurikat a mandulamra de mar nem ereztem, es olloval 5 masodperc alatt kivagta a cuccot, utana ugyanugy szurik es ollo a masiknal, 5 perc volt a mutet. Ne felj tole, csak tenyleg ne vegyel levegot amig befujnak lidokainnal. A labadozas para, rettegek hogy beverzik mert messze van a korhaz. Lehet szedni fajdalomcsillapitot, irnak fel a korhazban, ugy siman megy az eves. 34 eves vagyok.
2015. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mutet utan mindenki kapott egy vesetalat, abba kellettt jopni a veres nyalat, azt mondtak 2 oran at ne nyelhunk le semmit. Vegiig ott volt vmi nyalka a torkomon, nem birtam ki es folyamatosan nyeltem, es az altatasban mutott szobatarsam is mondta hogy muszaj volt nyelnie. Szerintem ez akart lenni a fentebb leirt verkopkodes.
2015. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, ezt nem is tudtam, hogy nem szabad levegőt venni!Köszi a választ!:)
2015. aug. 3. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!