Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szeretnék érdeklödni eggyik...

Szeretnék érdeklödni eggyik ismerösöm nem fizeti a tb jét. A házi orvos már szólt neki hogy gáz van. Viszont el kell mennie nögyogyászhoz. Ilyenkor mire számithat? Azért elfogják látni?

Figyelt kérdés
Negatív kommentektöl légyszi kiméljetek.
2016. jan. 27. 12:17
 1/5 anonim válasza:

Orvos függő.

Én egyszer a fogorvosnál voltam, és ott szóltak hogy gond van, az egyetem elcs....ett valamit.

Ellátott, én utána jártam és utána lett TB-m.


Szerintem csak úgy nem fognak bárkit ellátni, hisz akkor mindenki ezt csinálná.

Ha nem sürgősségi dologról van szó (baleset ér valakit, és be kell vigye a mentő a kórházba), akkor simán elküldhetik.


Ha van igazolása róla, hogy munkanélküli, akkor szociális alapon kérvényezheti, hogy pár hónapig, asszem max. 1 évig fizessék helyette a TB-t.

2016. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ellátják és utána küldik a számlát (ami nem a havi pár ezer forintos tb nagyságrendje, persze attól függ, milyen ellátást vesz igénybe).
2016. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
El fogják látni, el kell, hogy lássák. Csak szóltak neki, ez azt jelenti, hogy szólnak majd az illetékesnek, akik ki valószínűleg fognak számlázni az elmaradott részletekkel. Szóval elmehet, el fogják látni. De javaslom az ismerősödnek, hogy menjen be a helyi munkaügyibe és kérje, hogy fizessék helyette, azt hiszem 1 évig fizetik így.
2016. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van ahol ellátják és van ahol nem. (ha nem sürgősségi ellátásról van szó) Orvostól függ. Ki nem kell fizetni az ellátást, de az elmaradt járulékot a NAV adó módjára behajthatja.
2016. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ellátják és utána küldik a számlát (APEH) .
2016. jan. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!