Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Agyi MRI vizsgálatnál teljesen...

Agyi MRI vizsgálatnál teljesen betolnak abba a gépbe, vagy csak a nyakamig mint a CT-n?

Figyelt kérdés
Aki tudja, írja meg legyen kedves! Köszi!
2008. szept. 17. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom,hogy csak a fejedet tolják be,de mozdulatlanul kell feküdnöd
2008. szept. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A törzs a gépben van, erre biztosan emlékszem. De ha jól emlékszem, a láb is valamennyire bent van.

A fémes dolgokat le kell venni magadról mielőtt befekszel, és ahogy írták előttem, mozdulatlanul kell feküdnöd. Nekem 20 perces volt ez a vizsgálat. A gép kattogni fog, meg dörömböl. Nekem olyan volt, mintha vmi dübörgős zene ment volna. Ha valaki erősen klausztrofóbiás, altatva végzik a vizsgálatot.

2008. szept. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, bent vagy szinte teljesen...talán a lábfejem lógott ki (fej esetén)...

De én nagyon klausztrofóbiás vagyok, liftben nem maradok meg... De egyáltalán nem éreztem magam kellemetlenül a gépben...Raktak a fejemre egy tükrös bukót és azzal beláttam majd az egész termet.(bár inkább csukva tartottam a szemem :o)

Nekem akartak adni valami nyugtató bogyót, de nem kértem, reméltem kibírom. De bent is jófejek voltak a segítők, mert előbb betoltak, megkérdezték, hogy hogy érzem magam, s mondtam hogy jól. Amúgy kivettek volna és bevettem volna a bogyót. Nem kell tőle félni!

A kontraszt anyagot leszámítva nem kellemetlen. annál is csak melegséget érzel meg olyan vasast ízt a szádban. 1 percig tart ez az érzés kb. az egész vizsgálat meg úgy 15-20 perc. abszolút nem vészes :o)

2008. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
betolnak bokáig
2016. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem tegnap volt. Még arra felhívnám a figyelmét az emberkéknek itt hogy SZÓLJON ha porallergiája van akár virágpor mert én majd megfulladtam a kontrasztanyag beadása után ugyanis lefolyt az orromból a cucc és szép gátat csinált a levegőnek az ottani cucc al és majd megfulladtam.
2016. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!