Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Zsebre játszik az orvos vagy...

Zsebre játszik az orvos vagy sem? Normális dolog ez? Esetleg a hálapénzt, így pótolja ki?

Figyelt kérdés

Pénteken történt ez az eset az egyik közeli ismerősömmel.Iszonyatosan le vagyok döbbenve és tanácstalan mindenki az ismeretségi körünkben , akinek ezt elmeséltem.

Szóval ismerősöm elmúlt 50 éves és bizony a térdében teljesen elkopott a porc és bizony műtétre került a sor.Kitakarították neki és közölték , hogy ez csak ideiglenes , mert protézisre lesz , majd szüksége , ha a későbbiekben fájdalmai lesznek.

Nos az orvos ténykedése már a műtét előtt megkezdődött , mert közölte , hogy lehet a műtét közben be kell adnia egy bizonyos (nevét nem mondta) injekciót , hogy segítse a véralvadást vagy valami ilyesmi , mert csak elhadarta és az ára 24.000Ft , de döntse el a beteg , hogy kell e neki vagy sem. Rokonom nem szólt , hogy kell neki , de a műtét közben az orvos beadta neki az injekciót és ez közölte is a műtét végén a beteggel és mondta , hogy erre szükség volt. Nos papírt erről nem kapott az ismim sőt a nevét se tudja mit kapott, de ki kellett fizetnie erre többször figyelmeztették és ment zsebre a dokihoz , bizonylat nélkül.

Bocsi ha hosszú , de így áll össze az egész!!!!!

Nincs vége!!!

Eltelt 3 hét!

Vissza kellett menni kontrollra.

Orvos közölte vele ismét , hogy szükség volna egy 3 injekcióból álló kúrára , amit hetente kell a térdbe adni és az ára 3*12000Ft.

Persze papír nélkül , számla vagy bizonylat nélkül.

Szegény ismim köpni nyelni nem tudott , mert az orvos közölte , hogy erre nagyon nagy szükség van , enélkül a gyógyulás nem fog menni.

Ismim belement és kifizette az első 12.000Ft-ot és megkapta az injekciót , az orvos meg zsebre a pénzt , de cserébe az ismim semmi papírt nem kapott , hogy miről is van szó.

Hozzáteszem ismim nem egy pénzes ember , hanem leszázalékolták és havi járandósága 38000Ft és mellette ha tud dolgozik 4 órában , ha talál ülő munkát.

Bárki olvassa el ne az ismimet szidja , mert ő csak gyógyulni szeretne , hogy dolgozhasson , ezért ment ebbe bele.Kérdem én normális dolog ez vagy elfogadott , hogy az orvos zsebre adja az ismeretlen injekciókat?



2016. jan. 30. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem normális.

Viszont: ismi = ismerős, le vagyok döbbenve = megdöbbentem.

Az Isten szerelmére.

2016. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kijavítást , de nem értek valamit.

Az "isten" szerelmére ????

Egy kitalált szuperhős és a szerelme , hogy jön ide ehhez a sztorihoz?

Nagybetűvel kell írni minden kitalált szuperhőst, a mondat közepén?

Pókember , Hulk , Amerika kapitány ennek örülni fognak!

2016. jan. 30. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A doki egy dögkeselyű. Remélem, egyszer emberére akad.
2016. jan. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet más kórházakban is így működik....

Remélem ír valaki , aki megerősít ebben.

Lehet a médiához is írni kellene?

2016. jan. 30. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Én állami kórházban dolgozom, de ha a betegnek kell ilyen külön fizetős gyógyszer, akkor az orvos felírja receptre és a beteg a kiváltott gyógyszerrel jön ilyen kezelésre.


De nem vagyok ledöbbenve a történeten. Pont az ilyen naív embereket használja ki ez a rendszer. Mindent elhisznek és szó nélkül adják a pénzt. Ezt miért kell? Ennyi pénzért már normális magánrendelőbe is mehetne ahol tényleg meggyógyítják és rajta is van a számlán, hogy mit csináltak vele.

2016. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a baj , hogy az emberek még mindig vakon megbíznak az orvosokban és ezt csúnyán ki is használják!
2016. febr. 2. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!