Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen állapotban szokás az...

Milyen állapotban szokás az embereket kiengedni a kórházból tüdőgyulladás után?

Figyelt kérdés
Úgy értem, olyan súlyos volt neki, hogy kórházba vitték, mikor szokták ilyenkor kiengedni? Tudom, hogy minden eset más és más, de én úgy általánosságban kérdezem, felnőtt emberek esetében. Tehát hány nap után, és otthon még feküdnie kell, vagy már felkelhet, esetleg kint sétálhat? Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 29. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:

2 eset van: vagy teljesen gyógyultan engedik ki, akkor mindent csinálhat, de úgyse fog, mert nagyon gyenge lesz, vagy pedig akkor engedik ki, amikor túl van az életveszélyen és tud rendesen lélegezni, akkor pedig úgyis elmondja az orvos, hogy mi a teendő.

Tüdőgyulladásnál általában az a szabály, hogy nagyon mozogni nem szabad, de nem jó az se, ha valaki folyton fekszik (mert akkor csak köhög az ember, ülni jobb), tehát a sétálgatás az abszolút belefér. Általában mondjuk kimenni nem szokás, amíg el nem telt 2 nap láz nélkül, mert akkor megint nagyon fel mehet (40 fölé, meg minden erőlködéstől, esetleg idegeskedéstől)). De persze ilyen 10 percekre kertbe igen, ha jó idő van...

Rengeteg tüdőgyulladáson vagyok túl, úgyhogy nagy gyakorlattal rendelkezem...

2010. márc. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. :)
2010. ápr. 1. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!