Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az altatás tényleg veszélyes?

Az altatás tényleg veszélyes?

Figyelt kérdés

Két hét múlva műtenek orrpolippal, és ma egy sor vizsgálaton voltam, mivel altatást kértem. Az EKG-t végző nővér teljesen bepörgött, hogy mi az, hogy egy ilyen egyszerű műtétnél altatnak, merthogy az ő férjét anno csak érzéstelenítették ugyanezzel. Azt mondta veszélyes, és ha mindig altatást kérek, fokozom a bajt. Amikor kimentem, és becsuktam az ajtót, hallottam, hogy a másik nővérnek elújságolta, hogy még ilyet, hogy orrpolippal altatják, ez hallatlan. Most komolyan ekkora ügy? A műtétet végző orvos nem mondott semmit, mikor egyeztettünk az altatásról, úgy jött le, hogy ez normális dolog.

Életemben kétszer altattak, egyszer hat, másodszoer 15 évesen, most 26 vagyok.


2016. febr. 5. 10:53
 1/10 Trafó1 ***** válasza:
Az altatás ha egészséges vagy nem nagy ügy, de épp ezt vizsgálják, nehogy a kipurcanj álmodban míg műtenek, még ha a műtét kicsi is.
2016. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szó szerint ezt mondtam neki, de olyan arcot vágott, mintha csak okoskodó hülyének tartana. Nagyon meglepődtem, hogy ilyeneket mondott, és így viselkedett. Főleg úgy, hogy senki sem kérdezte.
2016. febr. 5. 11:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért nem jó mindenért altatást kérni, (főleg olyanért amihez nem feltétlen kell), mert lehet, hogy a közeljövőben meg olyan bajod lesz, amihez muszáj, akár többször is neadjisten, akkor bajos lehet
2016. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, veszélyes is lehet.

Ha tényleg olyan műtétről van szó, amit érzéstelenítéssel is meg tudnak oldani, akkor sokkal jobb, mintha altatnának.

Nekem 6 műtétem volt, illetve egy kisebb orvosi beavatkozásom, a műtéteimnél mindig altattak, de az utolsónál már alig bírtak felébreszteni, nagyon nehezen ébredtem fel és nagyon rosszul is viseltem, de ezek mind olyan műtétek voltak, ahol altatni kellett. A kisebb orvosi beavatkozásnál pedig érzéstelenítettek. Nem éreztem semmit.

Valamilyen szinten igaza volt a nővérnek.

Nem olyan jó ám az altatás.

Illetve oké, hogy van egy sor kivizsgálás, de bármikor előjöhet olyan nem várt dolog, amit a vizsgálatok nem mutattak és könnyen előfordulhat, hogy elaltatnak és többet nem ébredsz fel. Jó, nem gyakori, de a kockázata sajnos megvan.

2016. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó, ezt elhiszem, de pontosan mire kell gondolni? Mik a következményei az altatásnak hosszú távon?
2016. febr. 5. 11:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nem hangzik jól....
2016. febr. 5. 11:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Veszelyes, mert gondolj bele: mestersegesen tartanak alomban, es ok kontrollaljak ezt a fontos dolgot, szerintem az aneszteziologia a vilag egyik legerdekesebb dolga.


Amugy egy szuletesi rendellenesseg miatt kb 15 eves koromig 10-12 mutetem volt, mindegyik altatasban tortent. Egyszer sem volt semmi problema utana (ha azt leszamitjuk,vhogy az altatoszer utan mindig hanytam). A legutolso mutetem kb 17 evesen tortent, most 21 vagyok. Nincsen semmilyen egeszsegugyi problemam, olyan sem ami az altatassal kapcsolatban lenne: nincsen semmi gond sem a szivemmel, sem a keringesemmel (leginkabb ezekhez kapcsolodnak a problemak).


Az utobbi evtizedekben oriasit fejlodott az orvostudomany, az, hogy az embert el tudjak altatni es alvasban tartani, majd barmikor felebreszteni csodalatos dolog.


Persze fiatalon teljesen mas az altatas, az idosebbekkel mar tobb nehezseg jar egyutt (mint altalaban az egeszsegukkel is)

2016. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Így sem sokkal jobb, de majd kifaggatom az altatóorvost, úgyis megyek hozzá következő héten.
2016. febr. 5. 11:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Lòturot , már nem igazán lehet meghalni altatástòl, 20 éve még korckázatos volt , manapság azoknak veszélyes esetleg akiknek van valami kronikus betegsége , vagy szìvbetegség keringési betegség , ha teljesen egészaéges valali 00,1 százalék hogy komplikáviò lep fel, és az sem biztos hogy halál! Futoszallagon műtenek , manapság attol nem kell felni, inkább a fajdalomtol jobban kell tartani ha kimegy a szer, engem alrattak párszor, szerintem semmi rossz nincsen benne, sot olyat aludtam mint még soha, es az ébredésnel se voltam komás nagyon, kb annyira mintha otthon ebrednék hajnal 5 kor , picit csak, műtét után 30 perccel már az udvaron cigiztem, le is szidtak tehat inkább ezt nem kéne eroltettni.
2018. jún. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Más is sír altatás után? Én akárhányszor megébresztettek eddig, mindig kontrollálhatatlanul sírni kezdtem…😅
márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!