Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Más rendelőben is előfordul,...

Más rendelőben is előfordul, hogy az asszisztens rendel a háziorvos helyett?

Figyelt kérdés
Nálunk a háziorvos szinte folyton szabadságon van, vagy csak a rendelés második felére jön be, ilyenkor az asszisztensnő rendel helyette. Beutalókat, recepteket ír fel, stb. Ez mennyire szabályos? Ha pl. valaki odamegy betegen, akkor az asszisztens meg is vizsgálja, vagy ez hogy működik?

2016. febr. 5. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vizsgálja meg helyette.

De az a betegeknek jó, ha egy receptért nem kell megvárni az orvost. Aki mondjuk, ha később jön, akkor pl. lehet, hogy betegnél van.

2016. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

dehogy!

ez mashol is igy van ha recept kell v beutalo,akkor megirja, de sztem beutalónal orvos is meg kell h nezze, de ha vervetel van csak pl,azt az asszisztens intezi.

2016. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem szabályos! Nem "rendelhet" az asszisztensnő.

A háziorvos hivatalos távolléte esetén, az asszisztensnő - a háziorvossal történt megbeszélés szerint - tájékoztathat biz. dolgokról, receptet és hivatalos papírokat adhat ki, a szomszédos orvoshoz fordítja a beteget szükség szerint, mentőt hívhat, ellenőrizhet vérnyomást, vércukrot...ilyenek.

Nem vizsgálhat, nem írhat magától beutalót, nem végezhet orvosi munkát.

Ettől függetlenül ezt nem szokták ellenőrizni és előfordul.

Egyszer én is vesemedencegyulladással mentem, de csak az asszisztensnő volt a rendelőben. Kiírt antibiotikumot, felvett betegállományba és visszarendelt, hogy egy hét múlva szeretne látni. Nem szóltam és nem is lett volna értelme szólnom. Alig éltem és nagy fájdalmam is volt. Ezek közül semmit nem csinálhatott volna az asszisztensnő, de hát ezt fogadja el az ember, ha nincs jobb.

2016. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen nem létezik, hogy az asszisztens rendel!
2016. febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!