Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyes orvosok mellett dolgozó...

Egyes orvosok mellett dolgozó asszisztensek honnét veszik maguknak a bátorságot, hogy az orvos jelenlétében beszólogassanak a betegnek?

Figyelt kérdés
Most voltam először nőgyógyásznál és az orvos nagyon korrekt és rendes volt, de az asszisztense meg állandóan beszólogatott nekem és tett vmi csípős megjegyzést, pedig én is igyekeztem kedves lenni, de értelemszerűen izgultam, néha nem tudtam mit válaszoljak... erre ő felhatalmazottnak érezte magát, hogy ezt kommentálja. Más is járt már így? Mert sztem ha az orvos nem érzi magát feljogosítva erre, akkor az asszisztense se tegye...

2015. szept. 24. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerencsére kivédem azzal hogy magánrendelőbe járok, az asszisztens kívül ül. Tehát végig négyszemközt vagyok dokimmal.
2015. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Onnan veszik hogy még senki nem rakta őket helyre, bár ezt az orvosnak kéne megtenni. Nekem ezen a héten volt ilyen esetem szintén a nőgyógyásznál. 34 hetes terhes vagyok és megkérdeztem az orvosomat,hogy érdemes-e fogadni szülészt /problémás a terhességem/ vagy pedig a véletlenre bízzam ha szülni fogok aki éppen szolgál majd a szülészeten annál szüljek? Az orvosnak ideje se volt válaszolni, az aszisztense közölte, hogy

én csak szüljek az éppen ügyeletes szülésznél mert úgy nekem úgysincs arra pénzem hogy konkrét orvost megfizessek. Gondolhatod mennyire leforrázva érzetem magam... Azóta persze megoldottam a helyzetet.

2015. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Honnét tudja, hogy neked mennyi pénzed van??? Hát le a kalappal előtted, második, én erre lehet, hogy jól kiosztottam volna... Egyébként én nem azért járok az Sztk-ba, mert nem lenne pénzem magánorvosra, mert ha az egészségemről lenne szó, akkor a szüleim nyilván nem ezen spórolnának + azért támogatnak valamennyire a nagyszüleim is, mert én még nem dolgozom. Azért járok, mert egyelőre nem látom értelmét, hogy mitől lenne jobb a magán, meg nem akarom feleslegesen költeni a pénzt, ha nem kell... legalább most kifosztom egyet a Tb-t :D
2015. szept. 24. 12:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Na nem tudom. De nagyon gáz!

Nekem a háziorvos asszisztense szólt be b.nkón, még a váróban, aztán amikor bekerültem, miután végeztünk a dokival, odaálltam az asszisztens elé és teljesen normálisan, kultúráltan megkérdeztem, hogy ezt mégis miért kellett? Erre az asszisztens nem reagált, de a doki nekem esett. B*mi jó volt, alig értem ki az ajtón, elbőgtem magam.

2015. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok: nem tudom mi alapján mondta, erre kíváncsi lennék én is, mert a terhességem mesterséges megtermékenyítés alapján jött létre, és mindent nekünk kellett fizetni az utolsó fillérig, ami több százezer forintba jött ki, tehát ez alapján gondolhatná ahogy akkor valahogy futná még a saját szülész orvosra is. Ez csak az asszisztens szegénységi bizonyítványát igazolja, de mint írtam, ezt az orvosnak kéne vele lerendeznie, vagy pedig más aszisztens után nézni. Mert ha beszól egy embernek,akkor tuti beszól másoknak is.
2015. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, kérdezőnek mondom. Nem járok se kozmetika, szolárium, wellness hétvége se drága butikok és még sorolhatnám. Ez az egy viszont jár nekem, hogy nőgyógyászomhoz magánrendelőbe járjak, ő műtött daganattal és ő fogja csinálni majd a császármetszést is. Nekem ez a jó orvos megéri hogy kifizessem a magánrendelés árát.
2015. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyes, nem is neked szántam, ha akarod, menj csak, nekem ezzel egyébként semmi bajom. Egyébként, ha komoly bajom lenne, mondom én is elmennék, de a család pénzét nem akarom szórni feleslegesen. Mert eddig kb. egy doki sem szólt egy rossz szót sem nekem (az asszisztensek sem, kivéve ezt az egy p***-t), pedig voltam már egy párnál... A kismama válaszoló pedig ne törd magad ezen, valakinek savanyú a szőlő és teljesen érthető, hogy nem akarsz még magándokit is fizetni! Hármas, erre a dokis beszóltra meg nem tudok mit mondani, én is szívem szerint elküldtem volna az asszinsztanciát melegebb éghajlatra, de mivel a doki ilyen rendes volt (és ugye ez a lényeg), így hagytam a fenébe! De amúgy mit mondott a doki, hogy majdnem sírtál? Én amúgy őket is simán kiosztanám, de tisztelem a munkájukat mélységesen és talán ez visszatartana ebben a helyzetben.
2015. szept. 24. 17:14
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Orvosként azért nem mindig olyan egyszerű helyretenni az ember asszisztensét... Pláne ha az orvos fiatal, az asszisztens pedig idős és tapasztalt. Nem mindig az orvos van felül a táplálékláncban. Arról nem is beszélve, hogy egyszer nem áll ki az ember az asszisztenséért és bukja a jó munkakapcsolatot. Betegek jönnek mennek ,de a saját asszisztensünkkel jóba kell lenni.
2015. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia:D


Ez nagyon csúnya dolog!Én is egy asszisztens vagyok de nem nőgyógyásznál hanem fogorvosnál :))

Vannak akiknek szerintem az agyukra megy a munka vagy a nyűgös betegek mert ugye ki megy szivesen nőgyógyászhoz :D. Meg az orvosnak oda kell figyelni nagyon sok dologra és van hogy nem is veszik észre..

2015. nov. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!