Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi az ápolási díj elbírálá...

Mennyi az ápolási díj elbírálásának az ideje?

Figyelt kérdés

Évek óta ápolom nagymamámat, akinek csípőprotézis kellene, de nem műtik, mert 90 év feletti.

Bottal közlekedik, nagyon fáj a csípőízülete és a térdei is.

Nem tudok elmenni dolgozni, nem hagyhatom magára több órahosszára. Regisztrált munkanélküli vagyok, most nem kapok semmilyen támogatást, ill. tavaly kaptam TB támogatást, ami lejárt jan 7-én. A napokban tudtam meg, hogy kaphatnék ápolási díjat, és nem a munkaügyi kp-ban lévő ügyintéző tájékoztatott erről a támogatásról, hanem a járási hivatalban mondták.


Ha leadom jövőhéten az összes orvosi papírt, (amiből bőven van) mennyi az elbírálási idő???

Jan 7.-től számítva 45 nap türelmi időm van a TB-re, onnantól fizetnem kellene a TB-t, de ha megadják az ápolási díjat, akkor mentességet kapok. Ezért fontos lenne hogy mennyi idő alatt bírálják el??

Illetve lehet hogy nem kapom meg???


2016. febr. 5. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
[link] Itt hátha írnak valamit, De ha jól tudom 3 hónap.
2016. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket Ment a zöld kéz.


Már csak az nyugtalanít, hogy ha 3 hónap az elbírálási idő, akkor az TB pirosat mutat, ha orvoshoz megyek????

Addig amíg nem bírálják el???

Addig fizessem a TB-t magam után, amíg nem jön ki a papír, hogy jogosultak vagyunk rá???

2016. febr. 7. 22:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Az önkormányzattól lehet kérni papírt, hogy amíg nem tudod fizetni, addig az önkormányzat megsegélyezi neked. Én úgy tudom, legalábbis nekem úgy volt, amikor én voltam munkanélküli.
2016. febr. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben megitélik az ápolási dijat, akkor attól a naptól fogják folyósitani, visszamenőleg is, amikor beadtad a kérelmedet. Kb. 3 hónap az ügyintézési idő. Én szeptemberben adtam be, februárban kaptam először pénzt, visszamenőleg is. Én minden nap megnéztem a neten a taj-számom érvényességét... nem pirosult be. Úgyhogy azt nem tudom mi van, ha bepirosul...
2016. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok újra. Még azt akarom irni, hogy ne legyenek hiú reményeid, egy csipőproblémára sajnos valószinűleg nem fogják megadni, a 90 év se számít. Általában csak fekvőbetegek ápolására adják meg.
2016. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!