Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vakbélműtét után 1 hónappal...

Kerry0226 kérdése:

Vakbélműtét után 1 hónappal az alhasi fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés
1 hónapja volt vakbélműtétem. A műtét utáni gyógyulás rendben ment, már teljesen elmúlt mindenfajta fájdalom. Pár napja visszatértem dolgozni (nehéz fizikai munkát végzek), és pár nap után elkezdett fájni először az oldalam, most pedig már a jobb alhasam is fáj. A fájdalom nem állandó, mozgás, vagy nyomás hatására fáj csak. Nem tudom, hogy ez "normális"-e, tehát a megerőltetés miatt fáj, vagy valami komolyabb gond van.... Akinek volt hasonló "élménye", vagy tud segíteni a kérdésben, válaszoljon kérem! Kösszönöm!
2016. febr. 13. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Vakbélgyulladás utáni teljes gyógyulás minimum fél év. Addig még simán lehet érezni -főleg megerőltetéskor- ilyen tüneteket. Én korainak tartom, hogy nehéz fizikai munkára egy hónap után visszaengedik az embert (legalább 6-8 hetet illik kihagyni), de ez már egyéni vérmérséklet kérdése.

Mindenesetre ha tartósan fennáll a panasz akkor érdemes felkeresni a kezelőorvost. A vakbélgyulladás műtétjének évekkel később is léphetnek fel szövődményei (pl bélelzáródás, belek összetapadása). Erre mindig oda kell figyelni.

2016. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Őszintén szólva én is meglepődtem, mikor mondtam az orvosomnak, hogy fizikai munkát végzek, és dolgozhatok-e a műtét után 3 és fél héttel, azt mondta, hogy persze, nyugodtan... Több helyen olvastam, hogy 6-8 hétig kímélni kéne magam, de hát ha az orvos ezt mondta.... Az a problémám, hogy jelenleg Angliában vagyok, és nem nagyon bízok az itteni orvosokban, szóval nem tudom mennyit várjak ha nem múlnak el a tünetek, mert akkor mindenképp hazautazok, hogy otthon kezeljenek... Ebben esetleg tudna valami tanácsot adni? Hogy mennyi időt várjak, ha nem múlnának el a tünetek? Köszönöm!
2016. febr. 13. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!