Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánorvosnál miért kérik el...

Magánorvosnál miért kérik el tőlem a TAJ kártyát mikor mindenért fizetek? Magánorvosi rendelő közlése: hozd magaddal Egészségbiztosítási kártyád (TAJ kártya) vagy egyéb, az ellátási jogosultságodat igazoló igazolványodat.

Figyelt kérdés

Nem értem. Mi az hogy ellátási jogosultságodat igazoló kártyát hozzak magammal? Hát ez magánorvos vizsgálatért fizetek receptért külön ha véget bármit is a vizsgálaton túlmenően ld vérvétel injekció azért külön és jó borsos pénzeket.

Akkor miért kell tőlem a TAJ kártya? ÉS ha nincs? Akkor mi van? Hiszen fizetek mindenért.


2016. febr. 23. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Mert illegálisan el akarja számolni valamely vagy minden kezelésedet vagy / és a jövőben fel akarja használni az adataidat valamilyen törvénytelen elszámolással kapcsolatosan.
2016. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Mert pl felirhat gyogyszert amit a TAJ számoddal olcsobban kapsz mintha teljes árat kellene fizetned érte. Beutalot is adhat kedvezményesen. De ha nem bizol benne mert #1-hez hasonloan gondolkodsz akkor meondd meg, hogy te mindennek a teljes árát akarod fizetni.
2016. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"De ha nem bizol benne mert #1-hez hasonloan gondolkodsz"


Hát vesszek meg meg magam is pont arra gondoltam mint az első!!

2016. febr. 23. 11:06
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2-es hozzászólónak is lehet igaza. De!

Nálam már így visszaéltek magán fogászati rendelésen. Azt mondták azért kell, mert ha gyógyszert kell felírni, akkor legyen meg a TAJ. Nem kellett felírni. Egy idő után mit látok az ügyfélkapumon? 6 alkalmas rendelést számoltatott el az orvos, 6X voltam nála és ezzel azzal kezelt. Amúgy egyszer voltam nála és akkor is magánban.

Azóta azt mondom a magánorvosnak, ha szükséges beutaló, akkor azt én rendezem a háziorvossal és ha szükséges recept, akkor majd én ráírom a receptre a TAJ-számomat vagy adjon javaslatot és feliratom a háziorvosommal.

Iszonyú sok visszaélés van emiatt. Amióta megláttam az ügyfélkapun a visszaélést, utánaolvastam és sokan erről számolnak be.

2016. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!