Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházban milyen reggelit,...

Kórházban milyen reggelit, ebédet és vacsorát kapnak vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

Van húsmentes szendvics is (mondjuk szalámi, párizsi helyett sajt vagy gabonakolbász)? Délben ebédnek készítenek rendes, tartalmas levest és másodikfélét vagy csak salátalevelekkel szúrják ki a szemét a betegnek?


Tudom, hogy a magyar egészségügy, meg kórházi koszt meg minden, de mégis...



2016. márc. 16. 12:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok vega, így nincs elsőkézből tapasztalatom, de gabonakolbászt meg a salátaleveleket gyorsan felejtsd el.

Inkább margarinos zsömlét meg krumplis tésztát, üres borsófőzeléket fogsz kapni...

2016. márc. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Én arra tippelnék, hogy azt mondják told félre a húst, ha nem kell... nem hiszem, hogy külön főznek. Szerintem kérj meg valakit, hogy vigyen be neked kaját.
2016. márc. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Kizártnak tartom, hogy gabonakolbászt beszereznének, sajtot valószínüleg adnak a szalámi mellé, amit nem eszel meg, ha nem akarod.

Ebédre meg vagy van olyan kímélö étrend, ami húsmentes (pl vesebetegeknek), akkor azt kérhetsz, vagy egyszerüne otthagyod a húst. (Azért egy normál ebédböl nemcsak "sala´taleveleket" ehet egy vegeariánus!!!!)

2016. márc. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

Minden kórházban van vegetáriánus menü, ahogy pl gluténmentes és laktózmentes is, kedves 2. válaszoló.

Én csak egy napot töltöttem kúrházba, amióta vega vagyok. Reggelire lekváros kenyeret kaptam, ebédre rántott gombàt rizzsel.

A kórházi kaja mindig sz*r, ha vega, ha nem, szerintem jobban jársz, ha megkérsz egy családtagot, hogy vigyen be neked ebédet.

2016. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
Menü korházban? Nem sok helyen van ilyen szerintem, nézzétek már meg milyen moslékot kapnak az emberek...közlöd, hogy vega vagy jobb helyeken szájba vágnak, hogy örülj, ha enni adnak....
2016. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%

Miért, szerinted mi az, ha nem menü? A menü egy előre összeállított ételsor, ha csak egy féle van, akkor is úgy hívják :D

De mindenhol van többféle, mivel sok olyan beteg van aki nem ehet meg mindent.

2016. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
Ja és ez nem úgy működik, hogy örülj ha enni adnak, azért fizet az ember havi közel 7000 Ft-ot egy életen át, hogy tisztességes ellátást kapjon, ebbe beletartozik az étkeztetés is.
2016. márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
Lényegtelen...ilyen, hogy választék 3 kórházban jártam eddig, ha valakinek betegségből kifolyólag diéta volt előírva névre szólóan külön csomagolva kapta a veszélyes hulladékot. Oda böktem volna, bocsi vega vagyok, kiröhögnek azt haza küldenek :D
2016. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
7: jártál már te magyar kórházba bazki? :D szerinted miért tüntetnek a kórházi dolgozók is? :D van külön fb. -oldala a szenny kórházi kajáknak nézz fel, tudom ajánlani.
2016. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%
Tisztességes ellátás, ezen röhögnöm kéne? :D
2016. márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!