Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházban milyen reggelit,...

Kórházban milyen reggelit, ebédet és vacsorát kapnak vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

Van húsmentes szendvics is (mondjuk szalámi, párizsi helyett sajt vagy gabonakolbász)? Délben ebédnek készítenek rendes, tartalmas levest és másodikfélét vagy csak salátalevelekkel szúrják ki a szemét a betegnek?


Tudom, hogy a magyar egészségügy, meg kórházi koszt meg minden, de mégis...



2016. márc. 16. 12:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem írtam egy szóval sem, hogy olyan hű de szuper kajákat adnak a kórházban, szóval nem értem hogy mi bajod van.

A menü pedig nem választékot jelent... Mikor befekszel a kórházba, akkor kell az olyan információkat megadni, hogy pl milyen ételeket nem ehetsz. Ha húst nem ehetsz, akkor kapod a vega menüt, ha gluténérzékeny vagy, akkor kapod a gluténmentes menüt. Nyilván nem úgy működik, hogy megnézed, hogy mi az aznapi vega/gluténmentes/laktózmentes/vesekímélő/diabéteszes stb. menü, és azok közül választasz. Amikor befekszel, megadod hogy mit nem ehetsz meg, és aszerint foglyák elédrakni az ételt. Nem értem hogy ezen mi nem világos.

2016. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
25%
Neked nem világos, menüvel rosszul fogalmaztam lépj túl rajta köszi :D
2016. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
33%
Akinek szüksége van a külön menüre annak biztosítják, de te mint vega le vagy szarva, nem fognak neked biztosítani ilyesmit, mikor alap étkezésre nem telik sokszor...úgy adod elő, mintha tisztességes ellátást kapnának az emberek a magyar kórházakban ez a bajom, lassan még válogatnátok is a semmi közt vagy mi?
2016. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Arról nem tehetek, hogy nem ismered ezt a szót.

A menü pont azt jelenti, hogy az ételsor meghatározott. Tehát pl. zöldségleves, borsófőzelék, puding. Ez egy ételsor. Nem kérhetsz a leves helyett vegyes salátát előételnek, ha pl. a normál menüben az szerepel, hanem a meghatározott ételsort kapod. Ezekből az ételsorokból van különböző a kórházakban, ezekből kell választanod amikor befekszel a kórházba.

Ha lenne bármiféle tapasztalatod ez ügyben, akkor tudnád, hogy saját nézeteid alapján, sőt vallási nézet szerint is dönthetsz arról, hogy mit eszel, az egészségügyben ehhez kötelesen alkalmazkodni, olyan opció nincs, hogy ezt nem teszik meg. Egy muzulmán elé pl nem tehetnek sertés húst, ha ezt a kórházba való bejelentkezéskor közölte. Nyilván nem borban pácolt ürü húst adnak neki, valószínűleg a húsmentes menüt fogja megkapni azokon a napokon, amikor a normál menü sertéshúst tartalmaz, de az is lehet, hogy minden nap azt fogja kapni.

Az egészségügy egy rakás szemét, ennek egy szóval sem állítottam az ellenkezőjét, a kaja sz*r, ezt is mondtam, ennek ellenére nem tehetnek eléd olyat, amit te a bejelentkezésedkor elmondtál, hogy valamilyen okból nem ehetsz meg.

Nem igazán értem, hogy mi alapján állítod az ellenkezőjét, ha nem vagy vegetáriánus és nincs tapasztalatod ez ügyben. Én viszont az vagyok, és mellesleg dolgozik pár ismerősöm az egészségügyben, tehát nagyobb a rálátásom, mint neked. Légből kapott feltételezésekkel, nulla ismeretanyaggal pedig nem kéne megcáfolni azokat, akiknek van némi fogalma is a rendszer működéséről.

2016. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

Már kétszer voltam kórházban és vegetáriánus vagyok.

Első alkalommal húst hoztak, mert a nővérek elfelejtették megkérdezni (Uzsoki kórház), van -e valamilyen diétás táplálkozásom.

(Mielőtt bárki leírja, hogy a vega táplálkozás nem diéta, csak egy hóbort, közlöm, a nővérek így szoktak fogalmazni.)

Második alkalommal (Bp. Fiumei u. trauma) azonnal szóltam, hogy vegetáriánus vagyok. Másnak küldtek hozzám egy diétás nővért, aki megkérdezte, milyen ételeket kérek.

Eü-s vagyok. Tudom, ez ritkaság egy kórház részéről, hogy ennyire figyelmesek legyenek kaja ügyben és ált. a nővérek betegfelvételkor megkérdezik a táplálkozásunkat, majd diéta esetén nem lehet választani, hanem azt hozzák, ami abba a diétába, abba a menübe beletartozik.

De mindenképpen érdemes szólni, hogy vega vagy, ha a diétádról a nővér elfelejtene kérdezni.

Gabonakolbászt nem fognak adni a kórházban, mert ez egyik menübe se tartozik bele. Sajtot adhatnak, ha éppen az a kiírás vegáknak.

Gyógyulást kívánok.

Lesz neked való étel. Aztán vagy ízlik vagy nem...

2016. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 16. 15:57
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
30 éve akinek csak egy kicsi kis hátszele volt, a kórházi menzára járt ebédelni. Híresen jól főztek, és mindig volt választék. 15 éve egy komolyabb baleset kapcsán ismét volt alkalmam megkóstolni a kórházi kosztot. Vagyis lett volna alkalmam, de inkább nem kihagytam. Földön már láttam olyat, amit kínáltak, de tányéron még nem. :-))
2016. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
68%

Kórházban dolgozom ápolónőként. Nálunk nincs külön vegetáriánus menü. Mindig megkérdezzük, a beteget van-e valami különleges étrend amihez ragaszkodik. Aki vegetáriánus annak elszoktuk mondani, hogy külön vegetáriánus menünk nincs. De mindent megteszünk annak érdekében, hogy megfelelő ételt kapjon. Az ilyen embereknek végig nézzük a különböző menüket, ami a legjobban vegetáriánus abból rendelünk. Lehet, hogy egyik nap a cukorbetegeknek való ételt kapja mert az pont olyan, hogy nincs benne hús. Lehet másik nap a normál ebédet kapja mert az a megfelelő. Igyekszünk mindig figyelembe venni a kéréseket.

Szerintem, ha olyan osztályra mész ahol normális nővérek dolgoznak akkor megoldják a "problémádat".

2016. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Aki "magyar egészségügyezik", próbálja ki gazdag tengerentúli bezzegországokban a kórházi kaját.


Még az orvos által előírt diétát sem tartják, sós ételt kap a sótlan helyett, marhát, ha nem szabadna.

És a nővérek méltatlankodnak, ha a rokonok által behozott ételt kéri a beteg megmelegíteni. Az a jó, ha véletlenül pont ottvannak az önkéntesek, mert akkor van segítség.


Elméletileg persze lehetne, minden héten kérdezik, hogy hogy ízlettek az ételek, meg mit gondol a beteg. De csak azért, hogy a kérdezőembernek legyen állása, mert semmi nem változik.

2016. márc. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!