Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keresnek a gyógyszerés...

Mennyit keresnek a gyógyszerészek patikában vidéken és mennyit Budapesten? És iparban?

Figyelt kérdés
Most vagyok 5. éves egy vidéki Gyógyszerész Karon. Azzal riogatják az évfolyamot, a héten több tanár is mondta, hogy készüljünk fel, mert már eléggé túltelített a szakma és nem nagyon van állás, a bérek pedig nagyon alacsonyak. Míg pár éve még minden gyógyszerészre jutott 3 álls, ma már alig találni. Mennyire igaz ez? És mennyi az annyi? Mármint milyen nettó kezdő fizuk vannak? És mennyire emelkedik ez az évek során patikában? Iparban milyen lehetőségek vannak? Itt most nem munkakörökre gondolok, hanem inkább arra, hogy jobban kell egy gyógyógyszerész a gyógyszeriparban, mint egyéb más végzettségű? És itt milyen fizura számíthat a kezdő gyógyszerész, és milyenre, akinek már van pár év tapasztalata? Akinek van tapasztalata kérem írjon.

2015. okt. 22. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly végeztem, 1,5 hónap után találtam munkát, gyógyszertárban. 3 hónapig a fizum nettó 210.000 ft volt, ezután nettó 230.000 ft, és még 20.000 ft-nyi egyéb juttatás.


Budapesten, forgalmas gyógyszertárban, heti 40 órában

2015. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha hajlandó vagy költözni, akkor lehet kifogni jo állást. Vannak olyan patikák akik meg lakast is biztositanak a versenykepes fizu mellé. Nagyon vegyes a kép. En sok gyt-bol azt is hallom, h kell nekik gyógyszerész akar kezdo is, de 2-3 honap utan kenytelenek megvalni toluk mert olyan gyenge munkaerot fognak ki sokszor. A fizu nagyban fugg a patikatol. Nem mindegy, hogy egy pláza patika kerulsz, egy lanchoz ez panelek aljaban levo lyukba. Videken is lehet jo fizu..vannak videki patikak akik pl monopol helyzetben vannak es megy nekik a szekér. A piac egyebkent most novekszik (bar ettől meg patika nem lesz tobb) uh ne aggodj sztem. Talalj egy jo helyet elsonek, tanulj aztan Rajtad mulik, hogy alakitod!

Gyogyszer cegeknek is kell azert az ember, de ok mar nagyreszt "feltoltottek" a tankjaikat. Bar ugye sok szegmens van egy gyógyszer cegnel. Sales oldalra is kell vhova ilyen iranyu vegzettseg, de oda mas kompetenciak is szuksegesek. Megint csak ceg es pozi függő a berezes. Lehet qr va sokat keresni cegnel is. Egy patikaban ha ugyes vagy, sokkal stabilabb helyed lesz, mint egy cegnel a versenyszferaban. A lényeg, csak pozitívan! Its up to you ;)

2015. okt. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Remélem sikerül valami jó állást találni. Iparban előnyt jelentene, ha leteszek egy felsőfokú angol nyelvvizsgát?
2015. okt. 23. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehetsz gyógyszerügynök, patikalátogató, orvoslátogató is, azok is nagyon jól keresnek.
2015. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszke
2018. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!