Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Visszamenőleg hogyan kell a...

Visszamenőleg hogyan kell a tb-t kifizetni?

Figyelt kérdés
7 hónapja bejelentett munkanélküli vagyok, jártam közben kórházban is egyéb okok miatt. Még senki se szólt, hogy tb-t kellene fizetnem, viszont most elmondták, hogy igen is kellene. Beszeretnék menni bejelenteni, de félek, hogy amikor a kórházban voltam, azt is kiszámlázzák, és nem csak visszamenőleg kell kifizetnek azt a kb 50ezer Ft-ot, hanem bőven lesz az több százezer Ft is. Valaki tudna erről valamit?

2016. márc. 22. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mindenki mást mond. Én olyat is olvastam hogy önbejelentés alapján megy, tehát azt mondod februárban rúgtak ki és attól kapod... nekem sincs fizetve 10 hónapja, de semmi hivatalos levél nem jött.. tavaly voltam orvosnál, elláttak, és kaptam egy papírt hogy kéne fizetnem, de ennyi.
2016. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem fogjak kiszamlazni a korhazi ellatast, csak az elmaradt TB dijat. Beballagsz a NAVhoz, elmondod hogy szanod-banod de te nem tudtad, szeretnel bejelentkezni, segiteni fognak. Joesellyel meg se buntetnek mivel magad jelezted a problemat. Emberek ulnek ott is.
2016. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszt, egy kicsit megnyugodtam :) En is olvastam tobb verziot is, es mar nem nagyon tudom mit higyjek :/
2016. márc. 22. 13:24
 4/13 A kérdező kommentje:
Holnap bemegyek mindenkeppen, kiderul mi lesz :)
2016. márc. 22. 13:25
 5/13 anonim ***** válasza:

NAV-hoz kell bemenni, ott adnak egy nyomtatványt amit ki kell tölteni, majd leadod, és kapod a csekket.

Most csináltam végig, 7 hónap elmaradásom volt.

2016. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De mar megnyugodtam, koszonom!:)
2016. márc. 22. 13:26
 7/13 anonim ***** válasza:

A nyomtatványra beírod, mikortól kellett volna fizetned.

Egyébként csináltatsz egy ügyfélkaput, azzal tudod használni az ebevet, azzal lekérsz egy folyószámlát és látod, mennyi az elmaradásod.

2016. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Quatermain ***** válasza:
1 évre átvállalja az állam, ha munkanélküli vagy. Nem mondták ezt neked a munkaügyin?
2016. márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem az állam vállalja át, hanem az önkormányzat, ha egyből bejelenti. Utólag már késő.
2016. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam a munkaugyibe, ott erdeklodtek, hogy a tb-vel hogy allok. Na azota intezkedek :)
2016. márc. 22. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!