Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ilyen bunkók szívtelenek...

Miért ilyen bunkók szívtelenek az orvosok, ápolók egy kórházban? Ez a magyar színvonal? Lent a tapasztalatom.

Figyelt kérdés

Csuklómat műtötték a kórházban néhány hete. A bal kezem volt, ami ugye a gipsszel használhatatlan volt, a jobb kezem tökéletes volt. A nővérek azt mondták feküdjek hoznak katétert mikor közöltem, hogy pisilni akarok menni. Mondtam nekik, hogy hívjanak ide egy orvost, mert képes vagyok kimenni. Nem hívtak, amikor ki akartam menni próbáltak visszatartani, mert szerintük nem tudok. Ekkor mint más ember elvesztettem a türelmemet, követeltem, hogy feljelentem őket, mire az egyik kikísért és végig ott volt velem.

Ezek után rettegek legközelebb kórházba menni. Direkt nem írom le a kórház nevét.


2016. ápr. 11. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Bocsáss meg, ha azt írom: ostoba vagy. Ha kórházba kerülsz, köteles vagy az ápolószemélyzet utasításait betartani. Ha nem tetszik, hazamehetsz. Aztán sírhatsz.
2016. ápr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, akkor is amikor nincs igazuk, mi. Ezek követelnek fizetés emelést. Látnod kellene, hogy viselkednek, nem velem, mindenki mással. Mehetnek ők el, ha nem tetszik a szakmájuk.
2016. ápr. 11. 16:51
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Velem maximális figyelemmel, törődéssel bánt mindenki a győri kórházban. Ők igenis megérdemelnék a fizetésemelést.
2016. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Ó te szegény mennyire sajnállak. Irigylésre méltóak a problémáid.
2016. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem akartam ide írni, mert lehet egy másik beteg volt, de a bent töltött 3 nap alatt, eltűnt 12.000 Ft a pénztárcámból. Ez nekem még nagyobb probléma, minthogy bunkók voltak.
2016. ápr. 11. 18:08
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
ez vagy a petz aladár vagy a bajcsy volt. fogadjunk?
2016. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Aki szerint ez nem nagy dolog. Hát bakker életemben nem volt bennem katéter de elolvastam mi az és..... NEM.... csak NEM!

Az a baj nővére válogatja, de abból amit olvastam minden kórházban vagy nagyon kedves, vagy nagyon bunkó de majdnem az összes nővér, biztos vonzzák egymást a hasonló hozzáállásúak.

2016. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

A pisilés megoldásához nem szükséges az orvos, nem szeretjük, ha hülyének néznek minket, és mindig felettest, orvost akar hívni a beteg. Ha még fenyegetőzik vagy agresszív, vagy bunkó, akkor pláne nem leszek vele kisangyal. Viszont pl. előfordul, hogy műtét után, még ha a kezedet műtik is nem szabad felkelni egy darabig, akkor marad a katéter vagy az ágytál. Ha ezzel gondod van, akkor mondd meg, hogy nem szeretnél katétert, meg félsz tőle, vagy mi a bajod vele. Ezt megértjük, ekkor megpróbálunk más megoldást keresni, ha lehet. Ha a beteg ezt kedvesen, aranyosan, cukin adja elő, akkor találunk más megoldást.

Bunkóság? 12 órákat dolgozunk 4 nappal-1 pihi-4 éjjel-2 pihi. + másodállás, mert minimálbérből nem lehet megélni, felépíteni az életünket. Szeretem a munkámat, nem fogom otthagyni, de egy idő után egyszerűen bárhogy igyekszem, nem tudok kedves lenni, amikor az összes betegem parasztként viselkedik velem. Pedig én hiszek a mosoly gyógyító erejében, de én is ember vagyok, nekem is van egy tűréshatárom...

Egy nővér

2016. ápr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Én nem kelhettem fel műtét után 1 napig kb. Elnézést is kértem a nővértől, amiért többször hánytam fekve az altatástól. Olyan rendes volt, azt mondta: "nekünk ez nem gond". Bennem volt a katéter addig az 1 napig amíg nem kelhettem fel, kibírtam, az is csak egy pillanat volt, amikor kivette a nővér. Igen, sajnos egyes betegek viselkedésével is baj van. Feljelentéssel, meg ilyenekkel fenyegetőznek! Én ehelyett kitüntetésre javasoltam az orvosomat amikor volt rá lehetőség, hogy a beteg javasolhasson, a sikeres műtétért. Az ápolónőknek pedig megköszöntem azt a 4 napot amit együtt töltöttünk a kórházban.
2016. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem nagyon stimmel a sztori.

Egyrészt az orvos nem fog csak úgy oda ugrálni neked azt nem is tudom hogy képzelted.

A másik,hogy nem hiszem,hogy olyan nagy élmény az ápolóknak katétereket dugdosni,biztos vagyok benne ha ki tudsz menni akkor ki fognak engedni.

Én szülés után voltam,nem tudtam ágyban ágytálba pisilni.Mondta a szülésznő,hogy ha nem megy akkor sajna katéter.Kértem,hadd menjek ki mert jól vagyok,és nagyon kell,de nekem itt nem megy.Hozott tolószéket,szépen kikísért,megvárt,semmi gond nem volt.

Párom sérvvel műtötték,hozta a nővér az ágytálat,hogy pisiljen,addig kiment.Párom meg felállt,kiment és belepisilt a wc-be.Lehet merész volt,hasi sebbel,de megoldotta,nem is tolták le érte.

Szerintem a viselkedéseddel volt gond nem a nővérekkel.

2016. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!