Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvos (pszichiáter) -beteg...

Orvos (pszichiáter) -beteg kapcsolat teljesen megszakad, ha a terápia lezárásra kerül?

Figyelt kérdés
Mi ebben az esetben a normális az orvos részéről, lehet-e barátság vagy csak egyszerű kapcsolat tartás?

2016. ápr. 20. 08:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A testvéremet és engem is kezeltek korábban pszichiátrián (máshol, és más orvos), és igen, a terápia végeztével megszakadt a kapcsolat. Annyit kaptunk útravalóul, hogy ha megint problémánk van (mármint ami rá tartozik, tehát pszichiátriai probléma, nem mindenféle hétköznapi csip-csup ügyek), akkor keressük fel újra őket.

Nézd, az orvos és a beteg kapcsolata egy munkakapcsolat, még ha az orvos is ember. De a pszichoterápára különösen igaz, hogy nem szerencsés, ha érzelmek merülnek fel az orvos és a beteg között. (Attól persze még előfordul.)

2016. ápr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megszakad. Az urológussal és fogorvossal sem jársz össze kezelés után.
2016. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 homo ludensz ***** válasza:
100%

Amennyiben szokványos orvos-beteg kapcsolat volt a terápia alatt akkor legfeljebb üdvözlitek egymást ha összefuttok.

TB.-s terápia esetén ez még inkább valószínű. A terápia megkezdése előtt az orvos (pszichiáter) kiválassza az általa megfelelőnek vélt terápiát és az egy a foglalkozásokra és időre tervezett módszer. Mikor azt közösen végigcsináljátok és ő lezártnak tekinti akkor szerinted milyen kötelezettsége marad a te személyed felé?

2016. ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, megszakad normális esetben. Nem lehet az orvos az összes betegének a barátja.

A beteg részéről sem jó, ha ki akarja sajátítani az orvost, vagy belelovalja magát abba, hogy ő nagyon különleges az orvos számára. És az sem jó, ha a beteg a saját jólétét az orvos szeretetétől teszi függővé.

2016. ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jelen esetben én vagyok a páciens, tudom alapból a beteg a hülye, de ebben az esetben én akartam lezárni a terápiát, én szakítanám meg a kapcsolatot! Az orvosom szerint ez felesleges, és a kapcsolat tartás maradhat, na ilyenkor mi van?
2016. ápr. 20. 08:56
 6/16 anonim ***** válasza:
A legtöbb ami maradhat a terápia után az a havi adag gyógyszer felíratása.
2016. ápr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Talán azért mondta ezt az orvos, mert még nem rendeződtek a problémáid és még terápiára kéne járnod, nem pedig abbahagyni.

Nem kell ennyire kombinálni. Valószínűleg beteg vagy és terápiára van szükséged.

2016. ápr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-eske gondolom nagyon okos ember vagy, de a terápia le van zárva, amit megbeszéltünk, hogy sikeresnek tekintünk, mert az életem maximálisan jó irányban halad, gyógyszert nem szedek és nem is szedtem! Itt csak az a kérdés,hogy normális-e ezután hogy a dokim, a haverom, barátom marad, és néha beszélgetek vele, vagy netán megiszunk egy kávét egy presszóban?
2016. ápr. 20. 09:04
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

8: látszik, hogy beteg vagy :D

Azt írtad, hogy te akartad lezárni a terápiát! Nem pedig azt, hogy vége lett. Máskor fogalmazz értelmesebben.

És nem vagy még jól! Ha jól lennél, akkor értenéd, hogy ez egy udvariassági formula csak. Nem azt jelenti, hogy most az orvosod várja, hogy mikor fogod hívni kávézni vagy moziba. Ilyeneket ne képzelj bele.

2016. ápr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"kapcsolat tartás maradhat"

Orvosi szinten. Nem pedig haveri szinten.

2016. ápr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!