Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen gyakran ismételnek meg...

Milyen gyakran ismételnek meg ultrahang, CT vizsgálatokat panaszok esetén?

Figyelt kérdés

Egy éve fennállnak a panaszok.

2015 június 1-én Győrben voltak az első vizsgálatok, akkor ultrahang vizsgálat volt, illetve vérvétel. Gyulladást mutatott ki.

2015 június 2-án Mosonmagyaróváron ugyanaz + CT, nagyobb fokú gyulladást mutatott ki mert előző nap görcsoldót kaptam és az lecsökkentette az eredményeket.

Aztán egy hét kórház, műtét. Vakbélt mondtak aztán de előtte gyanús volt a petefészek gyulladás is. Utána antibiotikum. Egész nyáron hullott a hajam.

2015 szeptember 19-én Budapesten szintén vérvétel meg ultrahang, utóbbi negatív, vérvétel gyulladást mutatott, de nem olyan nagy fokút mint júniusban. Itt petefészek gyulladásnak tudták be, két féle antibiotikum. Azt bevettem.

2015 októberben Mosonmagyaróváron volt ultrahang és vérvétel és ez negatív lett. Nőgyógyász kérte.


2015 novemberben ugyanitt gasztroenterológusnál voltam, elakart küldeni CT-re de észrevette hogy júniusban voltam már, ezért nem küldött el, miszerint már voltam és minek még egyszer? Ez normális? Nem változhatott azóta?

2016 áprilisban nőgyógyásznál voltam, elintézett egy fogamzásgátlóval. Kérdeztem az ultrahangot, de azt mondta fél éve voltam és mi változna azóta? Ez normálisnak számít? Nem változhatott azóta semmi?

Hétfőn megyek megint gasztroenterológushoz.



2016. ápr. 23. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
A CT erősebb sugárterhelést jelent a szervezetnek, mint a röntgen, ezért nem javasolják gyakran elvégezni.
2016. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ezt értem. És az ultrahangot akkor miért nem? Az elvileg nem ártalmas
2016. ápr. 23. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!