Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért gondolják az emberek...

Miért gondolják az emberek hogy okosabbak az orvosnál?

Figyelt kérdés
Ha elmész orvoshoz miért kételkedsz abban hogy helyes vizsgálatokat fog kérni/csináltatni, és ha kételkedsz miért fordulsz orvoshoz?

2016. ápr. 27. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom mert féltik az egészségüket, és amit hallani az ellátórendszer állapotáról, nem bíznak abban, hogy a lehető legjobb ellátást kapják. Egyébként az orvosok is azt gondolják, hogy okosabbak a másik orvosnál, és b..szogatják a beosztottjaikat, vagy azokat, akik nem tudnak visszaütni. Attól, hogy valaki tanul, még nem lesz bölcsebb. Mondom ezt úgy, hogy én is orvos vagyok.
2016. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát én nem vagyok orvos, de nem egyszer voltam már náluk okosabb. Bőrgyógyász sose segített, nőgyógyász sem, pszichiáter sem, neurológus meg totál félrekezelt, megállapított egy gyógyíthatatlan betegséget is amim nincs.

Magamat meg némi netes utánaolvasás után mindig sikerül kezelni. Tököm kivan a magyar orvosokkal, csak a pénz kell nekik, dolgozni nincs kedvük. Még én is jobb munkát végzek náluk, pedig én nem tanultam orvosnak.

2016. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hipermanus válasza:
0%

Én is okosabbnak képzelem magam az orvosomnál :D

Nem bízok meg bennük mivel évekig kezeltek betegségekre, semmi eredmény nélkül.

Semmi jó dolog nem jut eszembe az orvosokról, csak a sok gyógyszer.

Szerintem az egész orvostudomány egy áltudomány, nem okosak ők attól mert nagy a lexikális tudásuk.


Bezzeg amióta Tejfalussy Andrástól vásárolt tiszta sót fogyasztok azóta kutya bajom.

Én úgy érzem, hogy az egész orvostudományt arra "hegyezték ki", hogy a nátriumhiányból adódó betegségeket gyógyszerekkel kezeljék, affajta modern legális kuruzslás.



Amióta tisztasóval sózott kenyeret fogyasztok azóta nem fehér lepedékes a nyelvem. Tehát elvégre Tejfalussy megtalálta a candida(rák) gyógymódját.

Igazából egy orvos se tudta megmondani hogy mi a bajom, szóval nem vagyok velük kibékülve :D



És hát csak azért megyek el mert néha muszály :D

Sőt egyenesen útálom őket mert orvosi tanácsra kezdtem el a nátriumszegény táplálkozást.

2016. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sokszor muszáj az orvos, mert más út nincs. Engem is kezeltek félre (antibiotikumot kellett volna adnia, háziorvos írta ki és segített, de helyett írogatta a drága bioderma és egyebeket a bőrgyógyász...), azóta van egy kis fenntartásom, hogy két másik orvossal is megbeszélem a dolgot (akiben bízok és sose tukmált rám kezelést
2016. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert sok orvos annyira túlterhelt, fásult, alulfizetett, h konkrétan leszarják, mi van a beteggel.

Én pcos szerű tünetekkel sok orvosnál jártam, mindegyik elintézett egy fogamzásgátlóval.

Az internetről kellett kiművelnem magam és ott találtam természetes gyógymódokat, tehát sok esetben, ha az embernek van egy alapvető tudása az emberi szervezetről, meg egy kis akaratereje, h egészségesebben éljen, nincs is szükség orvosokra.

2016. ápr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Szerintem ez leginkább a bizalmatlanságon alapul, azon túl, hogy bárki, internet hozzáféréssel azt hiszi, ő jobban tud mindent, mint egy szakember, de sajnos tényleg vannak olyan orvosok, akik nem végzik el a megfelelő vizsgálatokat. Az is előfordulhat, hogy az illetőnek volt pár rossz tapasztalata egy bizonyos orvossal, és azóta kicsit paranoiás lett ezzel kapcsolatban. De igen, sok olyan is van, akik hallanak valami b-romságot az újságban, interneten, ismerőstől a piacon, és utána alig lehet velük bírni ép ésszel :D
2016. ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jogaszkent ugyanezt tapasztalom, csak az en esetemben mar nem mernek nagyon pattogni, mert sokba kerulhet nekik, ha pert vesztenek a tudatlansaguk miatt. :D de en megertem oket, egyreszt nagyon nehez a sajat helyzetukben objektiv dontest hozni, masreszt pedig mindenkinek mas az igazsaga. :)
2016. ápr. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

én is megértem őket, csak amég neked jogászként max pénzébe kerül a hibája amit erőltet addig nekem az életébe.

én az életéért vállalok felelősséget.

és ebbe okoskodik bele az én kontómra.

2016. máj. 1. 08:43
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 vagyok. Igen, az elete nagyobb tet, de en azt latom,a penze mindig jobban erdekli az embert, es mellette azt hiszi, hogy halhatatlan. ;)
2016. máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!