Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akarnak a pasik a...

Miért akarnak a pasik a nőknél jobbak okosabbak lenni? Magasabb rendűnek gondolják magukat?

Figyelt kérdés

A nők egy része miért akar butább lenni a férjénél? Alacsonyabbrendűnek képzelik magukat?



Én csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert bennem ez nincs meg, szerintem egy nő kereshet jobban és akár több lexikális tudása is lehet mint egy férfinak, ez nem baj és nem hátrány.


Miért ilyen "egósak" a pasik?

A nők miért alacsonyítják le magukat, nem ezért van ez a sok önbizalomhiányos nő?


Szerintetek ez miért van így?


Légyszi ne provokáljatok, ne írjatok sértőt, a normális hangnemű véleményetekre vagyok kíváncsi :)


2011. okt. 17. 21:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
39%

Durva lepontozást fogok ezért kapni, de egy székely embertől hallottam, hogy a székelyeknek három fő "törvénye" van:


-A sör nem ital

-A medve nem játék

-A nő nem ember

2011. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%

A történet mindkét végén voltam már. Még elég fiatalon egy akkor még hatalmas szerelemnek gondolt kapcsolatból farolt ki a fickó, mert én főiskolára jártam éppen, neki meg érettségije volt. Engem baromira nem érdekelt, főleg, hogy nekem szerencsésebb családi hátterem volt, neki esélye nem lett volna főiskolára menni, addig pont éhen halt volna. Helyette baromi sokat dolgozott, amiért nagyon tiszteltem. De az ő egója túlspilázta ezt az iskolázottság dolgot.


Férjem nagyon hasonló, neki se volt lehetősége, sőt, érettségit is huszonévesen szerzett. Viszont vele netes társkeresőn találkozunk, utólagos bevallása szerint "húzóerőt" is keresett a leendő partnerben. Saját magát kicsit hülyének tartotta, aminek semmi alapja nem volt, ha nem értelmes ember, én se állok le vele hosszabb időre.

Nála már kicsit át is fordult, néha túlzóan méltat, pl a nyelvtudásom miatt, pedig nekem is X év tanulás van benne, nem zsenialitás.

Végül felszívta magát, beiratkozott jogra. Baromi jól megy neki. Most már kezd megjönni az önbizalma is ilyen téren.

2011. okt. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 bánomisén ***** válasza:
80%

Mások fejébe nem látok bele, de én (nő vagyok) nem butább akarok lenni a páromnál, hanem azt szeretném, ha ő lenne okosabb nálam, mert többek között ezért tudok felnézni rá. A fene sem tudja, miért, de ez nekünk, nőknek fontos.

Nekem nagy a pofám, van két diplomám, fiús voltam világ életemben, mégis olyan párt választottam, aki még nálam is okosabb, mégpedig kategóriákkal. Ezzel együtt nem vagyok lenézve, lekezelve, egyenrangúak vagyunk, én ehhez értek jobban, ő ahhoz.


Volt már olyan barátom is, akinél én voltam okosabb, na, azzal pokol volt az élet, ő tényleg egókérdést csinált a dologból, de ahelyett, hogy okosodott - mondjuk tanult - volna, engem próbált lehúzni. Hamar megszabadultam tőle.

2011. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
A társadalmak nagy részében sok száz ill. ezer éve férfi dominancia van. Ez Európában sincs másképp, maximum finomabban, kevésbé nyilvánvaló módon csinálják. Nem gondolom, hogy ez helyes lenne, de most (és vsz. még egy darabig) ez a korszellem, és az egész világgal nem lehet szembemenni. Arra viszont mindenkinek lehetősége van, hogy a saját értékrendjét követve olyan emberekkel vegye körül magát, akik között nem érzi sértve az önbecsülését.
2011. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
59%

Izraelben jártam ismerős ottani családnál. Meglepően demokratikusan működtek, mindenki csinált mindent.


Az apuka (60 körüli) egyszer leült velem, mert érdeklődtem a helyi szokások, kultúra iránt. A házasság témakörhöz is elérkeztünk. Itt komolykodó arccal mondta, hogy náluk az tartja magát, hogy a férfi a család feje. Hatásszünet. A nő a nyak. Még hosszabb hatásszünet, majd nagy vigyor: De a nyak mozgatja a fejet!!

Nagyon édes volt :) Ahogy a gyakorlatban láttam, tényleg ez elv alapján élnek :)

2011. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
gondolom ez sok nonek kenyelmesebb mert a felelosseg nem az ove! ahogy sok pasi csinalja ,nem tud takaritani mert nem is akar vagy direkt rosszul csinalja mert akkor nem kell csinalnia.
2011. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
2011. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
61%

Magyarországon hiába volt kommunizmus, a fejekben nem volt változás. A nők a statisztikák szerint eleve tanultabbak, ha párt szeretnének maguknak, kevés a tanult férfi, eleve megalkuvással indul a kapcsolat. A másik pedig, hogy eleve a gyereknevelés első éveiben a nő nagyon kiszolgáltatott, ha máskor nem, akkor a férfi kezébe kerül a gyeplő. Saját tapasztalat, hogy 1-3 éves kor közötti gyerektől szinte semmit nem lehet csinálni.


Minden nő anya is, így a következő generációnál megfordulhat ez a dolog.

Tessék a fiúgyereket nőpártivá nevelni és akkor nem lesz gond.

Az anyák rontják el a férfiakat.

2011. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
38%

A pasik azért tartják többre magukat, mert ez volt a történelemben mindig, és már a génjeikbe van kódolva. De fene se fogja hagyni, hogy lekezeljenek xD Odamondom a beképzelt fejébe amit érdemel -.-

Szerencsére vannak normálisak is, de nem sokan... sajnos.

De a nők sem matyóhímzések, náluk is megvan a maguk tipikus... "tulajdonsága" :D


18/L

2011. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
42%

3 hely a világon, ahol nők parancsolnak

A férfiaknak nincs szavuk. Háború még soha sem volt az országukban, az erőszak fogalmát sem ismerik olyan nagy a rend és a fegyelem. A nők irányítanak mindent, a férfiaknak kuss van, de a férfiak ennek ellenére jól érzik ott magukat. Egy férj nem mozdulhat ki a lakásból a felesége engedélye nélkül, viszont a feleség bármikor szó nélkül elmehet ahova akar és a férj nem vonhatja kérdőre hol volt az ura parancsolója! Az első szülött fiúkat megölik, mert nincs értéke. Ha született már lány, utána már jöhet a fiú gyerek. Én valamelyik helyre fogok költözni a 3 ország közül, csak meg kell szereznem a letelepedési engedélyt. Most arra várok. elveszek egy házias férfiállatot aki nevelgeti a csöppségeim.


[link]

2011. okt. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!