Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A férfiak vagy a nők az...

A férfiak vagy a nők az okosabbak? Miért gondolják a nők magukat okosabbnak és ha nem az övéké a vezető szerep egy családban miért ők hordják a kalapot?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
90%

Butaság általánosítani, ugyanis nem gondolja magát minden nő okosabbnak magát a férfiaknál, sőt sok esetben éppen fordítva gondolkodunk.

Mindenki más, épp ezért előfordulhat egy családban az, hogy a nő irányít, mert mondjuk a férfi is olyan típus, aki igényli ezt.

2009. jan. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
92%
A férfiak képességei jobban szórnak, mint a nőké: velük könnyebben kísérletezik a természet. Tehát hamarabb találsz közöttük okosat és butát is - míg a nők közelebb vannak egymáshoz és az átlaghoz. Eleve a nők inkább kiegyensúlyozottabbak - míg a férfiak könnyebben kipróbálnak mindent. A tanulást vagy a lustálkodást is.
2009. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
80%

Vannak okos pasik és okos nők.

Vannak buta pasik és buta nők.

A hülye okoskodik, az okos hülyéskedik, nemektől függetlenül.

Ha valaki ért valamihez, ahhoz azért ért, mert van hozzá érzéke, tehetsége, megtanulta, tudja, és nem azért, mert férfi vagy nő.


Nekem egy férfi fogorvos szúrta el a fogszabályzásomat 10-15 évvel ezelőtt, most derült csak ki, hogy nem csinálhatta volna úgy, ahogy csinálta, egy nő fogorvos hozza rendbe szépen az abból mostanra keletkezett bajokat, és mellette egy férfi fogorvos állapította meg, hogy az a másik fogorvos hibázott.

Volt nagyon rossz nő főnököm, és volt nagyon rossz férfi főnököm. Volt nagyon jó férfi tanárom és volt nagyon jó nő tanárom, de ugyanígy volt nagyon rossz is mindkét nemből.


Nem sorolom.


Aki joggal tölt be vezető szerepet bárhol, azok erre a szerepre "születtek", aki pedig csak "játssza" a főnököt, az nem is okos igazából.


Amit pl. én tanulok (nőként), ahhoz én értek, de apám nem ért hozzá, sose tanulta, nem foglalkozott vele komolyabban, mégis próbál okoskodni, de nagy butaságokat mond. Amit tanult, amihez ért, azt jól csinálja, de abba én nem szólok bele, mert tudom, hogy én ahhoz nem értek.

2009. jan. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
75%

A híres bölcsek általában férfiak pl. Einstein. Természetesen nem törvényszerű, hölgyek között említhető pl. Marie Curie. Szerintem a férfit a hormonjai ösztönzik arra, hogy keresse a megoldást a kihívásokra, a nőt viszont arra, hogy a valóságtól mégse rugaszkodjunk el annyira. Ez a kettő kiegészíti egymást.

De hát mi is az, hogy okos? Minden viszonylagos.

-illéspityu-

2009. jan. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
86%
Azért a történelemhez azt ne felejtsük el, hogy a nőket nagyon sokáig elnyomták, és pl. sokáig nemhogy tanulni nem tanulhattak, de bizonyos korokban emberszámba se vették igazán. Pl. az ókori görög színházban csak férfiak játszhattak, és a közönség között se lehettek nők.
2009. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
77%

Agykutatók bebizonyították, hogy egyik nem sem okosabb úgymond a másiknál. a nőknek vannak olyan képességeik, amik a ffiakból hiányoznak, és fordítva. a ffiak sokkal jobbak problémamegoldás-tájékozódás terén, a nőknek emocionálisabb természetükből fakadóan sokkal fejlettebb a kommunikációs készségük. a nők képesek összehangolni mindkét agyféltekéjüket, így egyszerre több dologra képesek odafigyelni. lásd, amikor kisgyerekes anyuka egyszerre telefonál, kavarja a levest, és nyugatja síró kisbabáját. a ffiak erre nem képesek viszont, ám egy feladatra jobban tudnak koncentrálni. azt szokták mondani, a ffiak az erdőt látják meg, a nők meg a benne lévő fákat.

születési statisztikák arról szólnak (és ez baromi érdekes), hogy a nők között több az átlagos képességű, míg a ffiaknál nagyok a szélsőségek. tehát vszínűbb, hogy egy ffi vagy nagyon okos, vagy nagyon buta lesz.

2009. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:

Férfi létemre én is képes vagyok több dologra odafigyelni

egyszerre chatelek, online játékot játszok és eszem egyszerre. Viszont azok a hölgyek akik a neten keresztül kapcsolatban kerülnek velem azok mind arról panaszkodnak nem tudnak egyszerre több dolgot csinálni na vajon ez miért van AGYKUTATÓK ?

2009. jan. 26. 20:09
 8/61 anonim ***** válasza:
69%
Azért mert a kivétel erősíti a szabályt. Én meg nő létemre tudok egy dologra is nagyon koncentrálni illetve több dolgot is egyszerre csinálni. Például most eszem mind ez idő alatt :-)))))))))))))))) húúúú
2009. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
83%

Jajj, szállj már le a földre, nem veszed észre, hogy kicsit hímsoviniszta vagy?

téged sztem az zavar, hogy bizony vannak emberek, akik nő létükre jobbak, és okosabbak nálad. mert ahány ember, annyiféle eltérő éeszbeli képesség lézetik.

törődj bele, és arra vetítsd ki a frusztrációdat, hogy mit képzelnek a nők, hogy okosabbnak hiszik magukat.

nő létemre nem hiszem mgam okosabbnak a ffiaknál, és ráadásul azokhoz a pasikhoz vonzódom, akik nálam okoabbak, mert biztonságérzetet ad.

2009. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
88%
előző voltam: azt akartam írni, hogy ne arra vetítsd ki...
2009. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!