Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nőgyógyász injekciót ír...

Ha nőgyógyász injekciót ír fel, de csak havonta kell hozzá mennem más városba és hetente kell injekció, megkérhetem a háziorvost? Állja ezt a TB?

Figyelt kérdés
Vagy vegyek tűt és egy eü-s ismerőst kérjek meg?
2016. máj. 3. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem megbeszélheted a háziorvos mellett dolgozó nővérrel, hogy ilyen esetben beadja-e neked ő. De lehet ezért külön fizetned kell (500-1000 Ft körül)
2016. máj. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az orvos ír egy hivatalos papírt a háziorvosodnak, hogy hányszor kell megkapnod és mit, akkor hetente bemész a háziorvosodhoz és ott beadja a nővér ingyen. Semmi fecskendőt, tűt nem kell megvenned, csak a gyógyszert.
2016. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megmutattam a kiskönyvet a háziorvosnak, elmondtam mi a helyzet. Azt mondta menjek amikor kell, beadja. Rákérdeztem, TB biztosított dolog-e, azt mondta ezt álljuk. Kis hezitálás után csak rákérdeztem ki az a mi, hát a cége. De kis rendes :) Majd meglátom ő vagy valamelyik asszisztens adja-e be, az utolsónál viszek egy kis csokicsomagot.
2016. máj. 4. 11:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Ügyi vagy, hogy elintézted.

Egyébként háziorvos mellett vagyok asszisztens és szoktak hozzánk jönni ilyen kéréssel. Ha van orvosi papír, akkor a betegnek csak a gyógyszert kell hoznia, a fecskendőt, tűt mi álljuk és beadjuk, ill. semmilyen paraszolvenciát a betegnek nem kell adnia senkinek.

Az is előfordul, hogy a betegnek vagy családjának megtanítjuk, hogyan kell beadni az injekciót és azután már ő adja be saját magának vagy a családja neki.

Jó egészséget kívánok.

2016. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!