Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csinálnak altatásban gyomortük...

Csinálnak altatásban gyomortükrözést?

Figyelt kérdés

Gluténérzékenységet vizsgálnának, és mindenhol azt írják, hogy a vérvizsgálat mellett tükröznek is, és azt nem akarom.


Lehet olyan, hogy itt a helyi SZTK-ban altatnak, és kifizetem, vagy mindenképp magánkórházba kell menni? Mert azt meg nem akarom, hogy megvan minden vizsgálat meg labor, és csak a tükrözés kell, de mégis ki kell fizetnem újra mindent.



2016. máj. 1. 22:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
Az egész gyomortükrözés cakumpakk 2 percig tart. Nincs vágás, nincs vérzés, fájdalommentes. Egy minimális önuralom kell.
2016. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Kérlek, a kérdésre válaszolj.


Volt már gyomortükrözésem, taknyom-nyálam egybefolyt, végighánytam, és nem tudtam nem kitépni a kezükből a cuccot. Olyan volt, mint egy reflex, kértem őket, hogy kössék le a kezem, de nem tették.


Úgyhogy ennyi. Aki tudja a kérdésemre a választ, szívesen fogadom.

2016. máj. 1. 23:03
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Okés, leírom mi van az sztk ban. Kapsz időpontot, amire ugye odamész. Ha van szék a folyosón, leülhetsz. A soron következő 3-4 beteg kinn áll a folyosón az ajtó előtt. Aludni egy beteget sem láttam. Sőt az egész épületben nincs egyetlen ágy sem. Ugyanis ezt a beavatkozást járóbeteg ellátáson csinálják. Sztem konzultálj a háziorvosoddal, hogy ismer e ilyen orvost, aki megcsinálja alvásban is.
2016. máj. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

SZTK-ban miért ne lenne ágy? Ortopédián, reumatológián, sebészeten mindig arra kell felfeküdni. Sőt, a gasztron is arra kellett felfeküdni.


Nem is a folyosón alszanak, miért hinnéd azt, hogy azt hiszem, bárki is alszik a folyosón? Nem egy harmadik világbeli országban élünk.

2016. máj. 2. 01:14
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
altatásban sztem csak magánintézményben csinálják, viszont bódítást bárhol kérhetsz hozzá. kis vénás dormicum, és utána 2 órás megfigyelés (rendszerint folyosón üldöglélve).
2016. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Bódítást kérhetsz sztk-ban, altatás nincs, csak magánkórházban, mivel az altatáshoz minden esetben kell aneszteziológus, azt meg az sztk ebben az esetben nem állja sajnos. Én is magánhoz mentem a második alkalommal, mert hasonló sokk volt elsőre nekem is.
2016. máj. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%

#5 vagyok.

nekem az első gyomortükrözésem bódításban volt, a második simán. utóbbi katasztrofális volt. azt hittem, ott halok meg a vizsgálóágyon :o

viszont bódítás mellett mindössze 2 képkockára emléklszem, meg arról, hogy egyedül próbálok a végén felkelni, de nem sikerül :D

2016. máj. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem, csak béltükrözést.

De azért kérdezd meg a kórházat.

2016. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Ugyebár érzéstelenítik a torkodat, szóval behányni nem tudsz és nincs is mit mivel előtte nem ehetsz és nem ihatsz tehát üres lesz a gyomrod. Nem tudom, hogy te hogy hánytál, de még senki se hányt közben, nem is tud. Utána is max öklendezni fogsz, de az lehet természetes is.


Altatást nem fognak végezni.

1. Altató orvos kell hozzá. Aki kivizsgál és aki csinálja a folyamatot. Egy gyomortükrözés miatt nem érnek rá az altatóorvosok. Így is kevés van belőlük és nagyon sok a dolgok.

2. Magán klinikán megoldható az altatás, de fel kell készülni, hogy 50 ezer FT lesz legalább.

2016. máj. 14. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hiába mondod ezt, ha megtörtént velem. Azt sem tudhatod, hogy senki nem hányt eddig a világon, csak én.
2016. máj. 14. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!