Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az értékeim milyennek számítan...

Az értékeim milyennek számítanak? Vércukor, koleszterin, vérnyomás

Figyelt kérdés

Vércukor: 5,8

Koleszterin: 4,65

Vérnyomás: 115/74

Pulzus: 93


2016. máj. 10. 09:44
 1/4 A kérdező kommentje:
vércukorszint mérés előtt 1 órával ettem.
2016. máj. 10. 09:53
 2/4 anonim ***** válasza:
A korodtól is függ. A pulzusod egyértelműen magas, 90 alatt kellene lennie. Egyébként minden labor értéknél meg van jelölve (általában) csillaggal, ha eltér a referencia tartománytól, a normál értéktől.
2016. máj. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A vércukor 6,1 ig szokott jó lenni, a koleszterin pedig 5,2 ig jó. Van plusz jel vagy felkiáltó jel ha eltér a leleted a referencia értéktől.

A pulzus valóban sok, de rengeteg minden befolyásolja. Teázol (fekete tea) esetleg? (nekem attól és az időjárásváltozástól megy 100körülire néha, ilyenkor orvosi citromfű teát kell innom és nincs gond mert a vérnyomásom alacsonyabbnak számít, kompenzál a szív).

2016. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Önmagában az 5,8 as vércukorszint nagyon jó érték, éhgyomri cukornak. Étkezés utáni vércukor 1,5 órával az étkezés után a legmagasabb, de ilyenkor is 8 alatt kell lennie. Ez alapján az 5,8 alacsony. Hogy ebből mit szűr le a doki azt nem tudom, mintahogy azt sem, hogy miért ettél laborvizsgálat előtt 1 órával?
2016. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!