Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen egy végbéltükrözés? ...

Milyen egy végbéltükrözés? (NEM vastagbéltükrözés! )

Figyelt kérdés

Rectoscopiára készülök, és bár több kérdés is szól róla, úgy láttam, sokan keverik a vastagbéltükrözéssel (colonoscpoiával), így nem egyértelmű, hogy ki mikor miről ír.

Szóval milyen? Hogy zajlik?

A legjobban ami zavar, az, hogy 20 cm és EGYENES, MEREV eszközről van szó. Hogy veszik be azzal az alsó kanyart (mert hogy elvileg a szigma elejét is nézik)?


Személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, nem linkekre leírásokkal, mert köszönöm, azt olvastam.


(vastagbéltükrözésem többször volt, azzal tisztában vagyok, hogy az milyen)



2016. máj. 17. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fájdalmas, csak kellemetlen, kínosnak is érzi az ember.

Egyébként pár perc az egész.

2016. máj. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi kicsit tartok ettől a "pár perc az egész"-től, mert anno a gyomortükrözésre is ezt mondta az orvos, aztán vagy 15 percig is eltartott a dolog.
2016. máj. 18. 07:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez közel sem olyan borzasztó, mint a gyomortükrözés.

No para!

2016. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már gondoltam, keresek róla videót... de nem sikerül rászánni magamat.


Igyekszem nem ráparázni, hiszen az eszemmel tudom, hogy maga a szituáció kellemetlenebb, mint maga a vizsgálat, és hát pár colonoscopia már mögöttem van... csak hát mégis ideges vagyok.

Lehet, csak a várakozás miatt. Jobb lett volna, ha azt mondja a doki, hogy akkor MOST azonnal megcsnálja.

2016. máj. 18. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb és rövidebb, mint a vastagbéltükrözés, az nekem a kínok kínja volt, a végbéltükrözés már nem vészes, csak hát kellemetlen maga a helyzet is. Nekem nem fájt, inkább erősen kellemetlen érzés volt és max 7-8 percig tartott. Abban a pozícióban, amit fel kell venni hozzá, nem szükséges, hogy hajlékony legyen az eszköz, mert gyakorlatilag egyenesbe kerül odalent minden.
2016. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

7-8 perc? azt gondoltam, kevesebb... 2-3. max :o


jó lenne már túlesni rajta :/

2016. máj. 19. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!