Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kontrasztanyagos kismedence...

Kontrasztanyagos kismedence MR vizsgálat menete?

Figyelt kérdés
Natív hasi és kontrasztanyagos kismedence MRem lesz, mi ennek a menete? Milyen kontrasztanyagot és hova adnak?
2016. jún. 1. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

én a kezembe kaptam kontrasztanyagot, nem nagyon, de tud fájni..., lehet, hogy csak velem voltak bénák, de lassan már egy hete két bazi nagy lila folt éktelenkedik a karjaimon...

a branült odabent rá fogják csatlakoztatni egy másik gépre, ami szintén a kontraszt anyagot fog nyomatni, én azt is éreztem, és elég kellemetlen volt, de bőven ki lehetett bírni...

bent a gépben úgy nagyjából 20-30 percet voltam, elég hangos, de ki lehet azt is bírni

viszont amit eddig sehol sem olvastam, a meleg..., készülj fel arra, hogy mikor beindítják a gépet, és elindulnak a sugarak (vagy mi a rendes neve...), egyfajta furcsa meleg érzést lehet tapasztalni

2016. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző: kevered a CT-vel...


Behívnak, leteszel minden fémet: ékszerek, öv, óra, láncok stb. Megkérdik van-e pacemakered vagy valami beültetett fém a testedben. Befekszel a gépbe a vizsgálandó terület köré felteszik a mágneseket ilyet, mint a videóban van: [link]


Ne mozogj és elkezdik a zsírszupressiós mérést ezzel elküliníthető a tesben levő zsír és az egyéb szövetek. Brutál hangos lesz a gép arra készülj fel, valahol adnak füldugót vagy ilyesmit, de ha kell beszéljenek veled vizsgálat közben nem adnak semmit, például: nagy levegő...benntart...most lélegezhet stb...


Nekem a vizsgálat felénél megállították a gépet, bejött egy nővér és adott egy vénás injekciót a kontrasztanyaggal és azonnal kiment, majd folytatódott a vizsgálat. Úgy ennyi lesz kábé.

2016. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hagy tudjam már jobban, milyen vizsgálaton voltam egy hete... :)
2016. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd, ha le tudod írni hiba nélkül... Egyébként itt nincsenek sugarak meg nincs hő, hacsak nem megy egész nap a gép és az üzemú hőfokra gondolsz, de nem tudod mi az...
2016. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

látom nagyon okos vagy, hogy te mindenkit ismersz, hogy ki hol járt, és mit csinált...

inkább keress valami értelmes elfoglaltságot, ahelyett, hogy másokba kötnél bele, igazán szánalmas vagy

2016. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!