Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vannak eltérések a vérképemben...

Vannak eltérések a vérképemben, mennyire rossz ez?

Figyelt kérdés

11 nap múlva műtik a térdem, ezért kellett elmennem vizsgálatra.

Eltérés van:

Totál bilirubin + (19,4)

Direkt bilirubin + (5,3)

Lymphocita - (24,10)

Eosinophyl + (6,4)


Utánaolvasgattam, de vagy nem találtam olyan példát, ahol konkrét értékeket írtak vagy nagyon szélsőséges számokat említettek.

Nem nagyon értek hozzá, ha valaki igen, szívesen venném, ha hozzászólna. :)


Egészségügyi problémám nincs, a térdemet keresztszalagszakadás miatt kell műteni, enyhe pollenallergiám van.


Előre is köszönöm, szép napot mindenkinek!



2016. jún. 13. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Egészségügyis vagyok, orvosok a tanáraim.. megpróbálok segíteni..de ne szólj le ha valamit máshogy tudsz-én sem vagyok orvos.

A Bilirubin ugye az epeváladék összetevője és a hemoglobin bomlásterméke. Ha ezek az értékek magasak-máj és epe betegségre gondolunk.

A nyiroksejt (latinul lymphocita) száma szerintem oké.

Eosinophyl grandulocyta pedig parazita, allergia, fertőzés esetén játszik védekező szerepet.

Májfertőzés vagy valami ilyesmire gondolok..

2016. jún. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van "ártalmatlan" bilirubin-emelkedés is (Gilbert-kór). Nem feltétlenül májbetegség...
2016. jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Eosinophyl az, ami jobban eltér, de az szerintem a pollenallergia miatt lehet.


A többi, ahogy néztem, nem olyan óriási eltérés.


A Gilbert-kór mivel jár? Semmilyen tünetem nincs hálistennek, jól vagyok.

2016. jún. 15. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmivel igazándiból, csak magasabb lehet a bilirubin-szint. :) Nem megijeszteni akartalak, ez egy állapot, nem is betegség. Az eosinophyl tényleg lehet az allergia miatt magas.
2016. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2016. jún. 16. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!