Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges olyan hogy magánvér...

Lehetséges olyan hogy magánvérvételen összekeverik a mintákat?

Figyelt kérdés

Nem TB-s helyen, hanem ahol fizetek érte...


A gondom az, hogy évek óta pajzsmirigy alulmüködésem van, még Decemberben is az volt. Most viszont éppen hogy nem müködik túl, amit azért kicsit nem hiszek el így, vagy legalábbis kételkedek abban hogy ez az én mintán és ez került be az én nevem mellé.


2016. jún. 22. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy abszolút kizárt, max szándékosan.
2016. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mivel a vérvételnél a pácienshez rendelt bárkódos cimkét azonnal ráragasztják a vérvételi csőre, ennek az esélye elhanyagolható. Ha valamilyen zuglaboratórium zugvérvételén történt, ahol nem a leírt rend szerint járnak el, hanem utólagosan címkéznek, esetleg csak filctollal írják rá az azonosító számot a vérvételi mintacsőre, ott előfordulhat.
2016. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha rendes helyen voltál akkor nem fordul ilyen elő.Címkéznek, könyvelnek rendesen olyankor.

Amúgy létezik ez hogy átmegy túlműködésbe, 6-8 hét alatt simán megváltozik! Nekem is így volt, alulműködtem, életmódot váltottam, más fogamzásgátlót kaptam és megváltozott az eredményem, majdnem túlműködő lettem, így gyógyszert csökkentettek. Ha szedsz rá gyógyszert akkor különösen, mert van hogy valami hatására (fogamzásgátló, egyéb gyógyszerek, életmódváltás hatására megváltozik) és túl nagy az adag.

Illetve természetesen is előfordul ilyen!

2016. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent az alulműködés értékelileg? És most mennyi lett?
2016. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1 és 2,6 között kell lennie a TSH-nak, ez felett alulműködik (4 a ref. érték, alatta nem csillagozzák de az se jó már, az az időseknek van a 4körli és a dokik tudják hogy kinek mennyinek kell lennie kor szerint).

Nekem amikor 3 lett, akkor még emelt a doki, mert volt tünetem is, azzal lett 1,2 és akkor állt meg a hajhullásom is.

1 alatt túlműködik.

2016. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1,44 most a pajzsmirigyem, eddig mindig 5~ és afelett volt. Ez még úgy a normális THS érték lenne, de, ott az ft3 meg az ft4 ami 13 és 6,1 azaz utóbbi már 0,1-el túl is lépte a felső értéket a 13 meg közel van a 15-höz.


2012 óta alulmüködök, eleinte 9-7 is volt, aztán lement stabilan 5 környékére. Most meg 1,44 lett December óta.

2016. jún. 23. 18:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Kicsit furcsa lelet, de semmiképp sem lehetetlen és hihetetlen. :)

Szerintem nem cserélték el, egyszerűen egy jobb "pillanatában" van most a pajzsmirigyed. Évekig váltakozhat a túl- és alulműködés, mire beáll a végleges alulműködés.

2016. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0,1es eltérésen felesleges stresszelni, a 13 meg tök jó, de egyébként annyit jobb ha tudsz hogy nyáron javulnak az értékek és időszakosan lehet túlműködés. Gyógyszert szedsz? Biony van hogy felváltják egymást az alul és a túlműködések, aztán egyszercsak tényleg alulműködik... Nekem is úgy kezdődött, túlműködtem és azóta alul..
2016. jún. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

nem szedek gyógyszert.


Én évente 4x jártam hivatalos TB-re vérvételre általában, többé kevésbé stabilan alulmüködött (4,97 volt a decemberi). Azelőtt 4,9, azelőtt 5,1.


Vagyis lényegében nekem 2012 óta 3 havi szúrással nézve stabilan alumüködött... így érthető, hogy meglepődök ezen...


Nekem nyáron sem változtak eddig az értékeim.

2016. jún. 23. 21:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy 3 felett érdemes kezelni, egy jó endokrinológust keresni aki segít ebben. Volt már pm UH-od? Mert az ajánlott nézni!

Valami változás az életedben? Sport, étrend? Jóddal hogy állsz? Pl fogamzásgátló elhagyása? Szültél már? Hormonális változások környékén vannak ilyen változások. Nem írtad hogy hány éves vagy.

2-3hónap múlva érdemes újra nézni, illetve orvossal konzultálni mert gyógyszer nélkül sajnos gyakori ez az ingadozás és lehet most még nincs tüneted de bármikor előjöhet. Nekem is az első doki azt mondta hogy évek múlva is ráér kezelni... Aztán a magándoki azonnal elkezdte a gyógyszeres kezelést mert mint kiderült voltak tüneteim csak a háziorvos mindenre fogta kb...

2016. jún. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!