Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez tisztességes dolog az...

Ez tisztességes dolog az orvos részéről?

Figyelt kérdés
Jártam egy kezelésre (bőrgyógyászati),csak abba kellett sajnos hagynom utazás miatt. Úgy volt hogy alkalmanként kapok 8ezer forintot,de egyik alkalommal sem kaptam meg. Amikor megmondtam hogy többet nem tudok menni azt mondta hogy jó a számlát el rakom(mert számlát kellett bevinni arra adták volna a pénzt),de hogy nem kapok pénzt. Ez azért elég fura nem?

2016. jún. 25. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értem. Miért te kapsz pénzt? És az orvos fizeti ki? Vagy mi van? Írd már le picit érthetőbben.
2016. jún. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert ez a kezelés féle olyan volt mint egy kísérlet,hogy rajtam próbálták ki a krémet. És akkor megadott egy számla címet,és ha vásároltam akkor arra a címre kellett kérnem számlát. De ő azt mondta hogy azért mert hogy költség az is hogy oda buszozok,meg úgy beszélt mintha fekvőbetegnek kéne legyek,(mert csak kaja meg benzin számlát lehetett vinni) mert hogy ez alatt a kajálás is bele számít. Kicsit homály nekem is.
2016. jún. 25. 07:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Nos, ilyen esetben nyilván van szerződés. Ő attól nem térhet el, ha nem vagy fekvőbeteg, ne várja el. Ha alkalmanként járt a pénz, akkor kapnod kellett volna annyi részletet, ahányszor odamentél. Ha a doki pénzt kellett volna adjon, akkor már első alkalommal, mikor ezt elmulasztotta, reklamálnod kellett volna. Valószínűleg látta, hogy elveszett vagy és ezt kihasználta.

Mivel a számla nála van, nincs bizonyítékod, hogy nem vetted át a pénzt, így ez elúszott. Igen, úgy tűnik, a doki átvert, de te is hibás vagy, mert nem kérted ki magadnak.

2016. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a vicc az egészbe hogy egy csomó dolgot el se mondott érthetően. Meg nem gondoltam volna róla hogy ilyet tenne,mindig azt mondta hogy "még nem jöttek hozni a pénzt". Ilyenkor mi a teendő,mert mégis dühitő,vagy hagyjam a francba igaz?
2016. jún. 25. 07:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ha te nem mész utána, akkor biztos nem hívnak majd, hogy "gyere, itt a pénzed". Ha ilyennel terelt, hogy még nem adtak nekik se pénzt, akkor eljárhatsz a nyakára kicsit, hogy mi van már. Sanszos, hogy átvert, mert ha nem volt pénz, amit odaadjon neked, a számlát se vehette volna el.
2016. jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen,csak azt mondta hogy ezért mert abba hagytam nem jár a pénz pedig ha minden alkalommal mikor mentem akkor az a pénz tuti hogy járna,és ezen vagyok felháborodva.
2016. jún. 25. 07:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el a szeerzödést, de ha kísérleti résztvevö voltál, akkor aáltalában csak akkor jár érte pénz, ha rendesen végigcsinálod, mert a megszkított kísérlet nem értékelhetö. Mivel a te hibád miatt lett értékelhetetlen, ezért te nem teljesítetted a vállalt kötelezettséget, és ezért jogos, hoyg nem fizetnek a semmiért.
2016. jún. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a segítséget utána fogok járni.
2016. jún. 25. 08:22
 9/11 anonim ***** válasza:

De csak nem derült ki, hogy van-e szerződés, vagy sem?


Ha kísérleti jellegű kezelés, akkor elég komolyan írásba kell foglalni, hogy szabad akaratodból vállaltad, senki nem kényszerített, tájékoztattak a lehetséges mellékhatásokról, és arról, hogy lehetnek olyan következmények, amelyekről ők maguk sem tudnak még.

Azért ez egy emberkísérlet, nem vicc!


Van olyan pattanásra való gyógyszer, amit ha kiír az orvos, akkor aláíratják a nő beteggel, hogy x időn belül nem eshet teherbe, mert olyan szinten károsítja a bélrendszert, a májat, hogy egy magzatot is károsítana.

Na akkor szerinted nincs leszabályozva egy olyan valami, amiről még nem is tudják, hogy milyen hatású?


Ha meg nem volt szerződés, akkor ez nem egy hivatalos kísérlet volt, hanem az orvosod kutatgat, és ha talál elég birkát, akin tesztelheti a termékét, akkor majd egy idő után benyújtja szabadalomként, vagy szerződést köt egy gyógyszergyárral jó kis pénzért.


De visszatérve arra, hogy ha van szerződés: jól írták előttem, ha te elutaztál, akkor nem jár pénz fél "munkáért". Mégis hogyan vonjon le következtetéseket egy szakember, ha te végig sem csináltad a kezelést? Gondolom lehetett tudni, hogy nem 3 napról van szó, és az utazás sem 1-2 nappal korábban derült ki. Minek mentél bele az egészbe, ha tudtad, hogy nem tudod végigcsinálni?

Mert azt hitted, hogy alkalmanként is jár a pénz.


Anyám... 8-16-24 ezer forintért bevállalni, hogy az arcbőröm talán egy életre tönkremegy, károsodik, sérül... hihetetlen, komolyan.

Hány éves vagy?

Az írásod alapján még javában kiskorú.

Elég értelmetlen, ahogy fogalmazol. Nem csak a kérdésben, hanem később is.

Szüleid tudtak egyáltalán erről a kísérletről?

2016. jún. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na itt az oltogató. Úgy volt az egész hogy előbb bőrgyógyásznál voltam hogy nézze meg(ő volt ott is a doki), és utána kezdődött el az egész. Nem tudtam akkor még arról hogy közbe fog jönni valami mert akkor alapból nem kezdek bele talán nem? Meg nem a pénzért jártam mert azt az első megbeszélésnél tudtam meg. Nagykorú vagyok és tudtak róla a szüleim. Nem magánhelyre jártam,hanem egy kórházba. És más személyek is jártak erre a kezelésre. Azt is hozzá teszem hogy minden alkalommal csináltak terhességi tesztet,meg a legelején vettek le vért is.
2016. jún. 25. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!