Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hyalone injekcióval kapcsolatb...

Hyalone injekcióval kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

23éves átlagosan 50kg sportoló lány vagyok.

A Doki porclágyulást állapított meg


2016. júl. 11. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tagadom, meglep, hogy ennyi idősen már Hyalone-t kell kapjál, de orvosod nyilván felelős döntést hozott. Alaposan terhelheted az ízületeidet, ha porclágyulás a diagnózis. Magam szakemberként sokszor rendeltem már ilyen terápiát. Feltétlen előnye a tablettával szemben, hogy nem terheli a gyomrod. Emellett a gyomorsav sok készítményt felold, megbízhatóbb az injekció. Igen sűrű, olajos folyadékot képzelj el, amely két fő alkotót tartalmaz. Hyaluronsavat, a porc fő alkotórészét, valamint az ízületi súrlódást csökkentő kenőanyagot. Az ízületek injekciózása ambulánsan történik. Változó, hogy előír-e az orvosod tehermentesítést, ezt az állapotodtól teszi majd függővé. Meglehet, nem is lesz rá szükség. A kúra (ez ugyancsak állapotfüggő) három-öt-hét, hetente elosztott injekciót tartalmaz.

Személyes tapasztalatom alapján állíthatom, hogy a kezelés nem jár rendkívüli kellemetlenséggel. Ellenben, gondolhatod, ha egy viszonylag zárt, meghatározott térfogatú térbe befecskendezünk valamit, akkor az ott feszít. Ez az injekció beadásakor okoz némi kellemetlenséget, de viszonylag hamar elmúlik. Azonban, ha a felszívódás valamilyen ok miatt elhúzódik, a feszítő érzés tovább megmarad. Ilyenkor az injekciók ritkítását szoktuk javasolni.

Fájdalom. Nos, normális esetben minimális fájdalom lép föl. Nyilván ortopéd szakorvos végzi majd a kezelésedet, de még a legnagyobb gondosság mellett is előfordulhat, hogy az injekcióból egy kevés folyadék kívül kerül az ízületen. Ilyenkor az ízületen kívüli szer szöveti gyulladást válthat ki, ami enyhe fájdalommal jár, de ez nem veszélyes. Az injekció beadásánál előfordulhat még az ízületi porc fájdalmas fölsértése, de ehhez rendkívüli pech kell, ettől nem kell komolyan tartanod. Végezetül: az ízület szervezetünk legsterilebb része. Nagyon gondosan kell eljárni, ha ide injekciót adunk, a legnagyobb körültekintés esetén is ritkán előfordulhat fertőzés. Ezt csökkenti lehet, ha csökkentjük az injekciók számát.

A mellékhatások kockázata minimális, korai és középsúlyos stádiumban a terápia várható kedvező hatása mindenképpen felülmúlja a minimális kockázatot.

Remélem, tudtam segíteni, de ha szeretnél még többet tudni, kérdezz nyugodtan. És kívánom, hogy használjon a szuri.

2016. júl. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hány darabot szoktak kiírni?
2016. júl. 22. 14:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki 27e egy ekkor kb szóhoz se jutottam így nem kérdezem meg hogy mennyi kell.
2016. júl. 22. 14:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs esetleg kb azonos hatóanyagú de olcsóbb injekció
2016. júl. 22. 15:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Privát üzenetben válaszoltam Neked. Ami az utolsó kérdésedet illeti... Sajnos, tudom, hogy piszok drága, nincs rá TB-támogatás sem, de a hasonló hatóanyaggal működő Hyalgan például ugyancsak 10 ezer forint fölött van előretöltött fecskendőnként. Mégis, azt tanácsolom, hogy ha orvosod, aki pontosan ismeri az állapotodat, Hyalone-t rendelt, fogadd el, mert egész biztosan alapos indoka van rá, hogy épp ezt a készítményt választotta.
2016. júl. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!