Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Minden ujraeleszteshez riassza...

Minden ujraeleszteshez riasszak az aneszteziologust?

Figyelt kérdés
Ugy gondolom, hogy barmelyik osztalyon leall a beteg szive, akkor egyből az aneszteziologust risszak, vagy pedig az adott oszalyon levo szakorvos vegzi az ujraelesztest? Az altatason kivul meg milyen beavtkozasok tartoznak a munkakörebe? Milyen esetekben szokjak őket riasztani egy masik osztalyra?

2016. júl. 27. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az újraélesztést minden orvos megtanulja, a leggyorsabban elérhetőt riasztják.
2016. júl. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyen igen. Való igaz, minden orvos tanul újraélesztést, de a sikeresen újraélesztett beteg további életben tartása intenzíves orvos feladata, az intenzív terápia pedig Magyarországon (és sok más országban is) az aneszteziológiához van hozzácsapva. Kritikus állapotú beteghez minden osztályra aneszt-intenzívest riasztanak.
2016. júl. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kórházakban létezik egy újraélesztő team. Aki az ilyenkor szükséges eszközökkel rohannak riasztás esetén. Ennek a team-nek a vezetője egy intenzívterápiás-,anaszteziológus szakorvos. Természetesen az adott osztályon dolgozó nővérek é orvosok rögtön megkezdik a szívmasszázst, lélegeztetést,amíg a team odaér.És ahogy az előző válaszoló is írta, az aneszteziológus szakvizsga együtt van az intenzívterápiás orvossal. Ezért nem csak az érzéstelenítéseket,altatásokat végzi,hanem az intenzív osztályon folyó összes orvosi munkát.
2016. nov. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
KÖszi szépen!
2016. nov. 23. 19:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kórházban látogatóban voltam amikor összeestem és leállt a keringésem és a légzésem!Engem nővérek kezdtek újaéleszteni és mikor magamhoz tértem akkor egy aneszteziólógus doktornő -beszélt hozzám,ő mondta el,hogy mi történet úgyhogy valószínűleg ők végzik az újraélesztést!
2017. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ujraeleszto teamet nem mindig aneszteziologusok adjak! Ez korhaza valogatja. Van ahol aneszt-intenzives, de van ahol a surgossegisek kepezik a team tagjait!
2017. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ujraeleszteshez tobb ember kell, eszkozok (pl defibrillator, lelegezteto gep...) kellenek es persze olyanok, akik nap mint nap ezt csinaljak, ha szukseges olyan beavatkozasokat tesznek (pl intubalas..) amit az az orvos aki nem vegez nap mint nap, nincs rutinja benne inkabb ne alljon neki! Persze ujraelesztest mindenki tanul az egyetemen, de ha nincs benne mindennapos rutinja inkabb csak az ujraelesztes megkezdesehez alljon neki es utana adja at az ujraeleszto teamnek, mert itt a masodpercek is szamitanak es nem mindegy, hogy pl fel perc alatt intubalod be a beteget vagy ot perc alatt...
2017. jún. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen,mert Magyarországon az aneszteziológusok végzik az intenzív terápiát és vezetik az újraélesztő teameket!Jobb ez így mert gyakorolottabbak mint pl egy reumatológus,aki ugyan egyetemen megtanulta de nem gyakorolja nap mint nap!
2017. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!