Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium újraélesztéshez...

Akvárium újraélesztéshez tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Költözés után az új helyen finoman szólva tragikus a csapból folyó víz minősége... rettentő sárga, arzénos és emberi fogyasztásra sem ajánlanám senkinek. Nos amíg az előző helyen voltunk a halak és a növények egyaránt jól megvoltak. (1 évig) Az új víz hatására (hiába teszem bele a megfelelő szereket) a halak többsége hamar meghalt, majd a növények abbahagyták a növekedést. Ekkor vettem növénytápot, de nem segített, mára már egyáltalán nincs zöld az akváriumban, teljesen meghalt, tiszta sivatag. Halam 3 db van, ők mindent túlélnek, a kezdetek óta, de a többiek nem bírják/bírták. Már nem is veszek új halakat mert 2 sikertelen próbálkozás után biztos nem lenne értelme. Én úgy gondolom a víz a fő probléma, van javaslat mivel tudnám helyettesíteni a csapvizet? Ioncserélt víz, esetleg vegyítve? Lebontani nem akarom, bár a szomszéd ugyan így járt, ők lebontották az egészet.

2012. dec. 29. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Passz. Valami olcsó ásványvizet vehetnél, azt keverhetnéd ioncserélttel. Azért kell olcsó ásványvíz, hogy ne legyen benne túl sok ásványi anyag, van, ami gyakorlatilag csapvíz minőségű. De nehéz eset, méregetni kell a keménységet, hogy jó legyen, valamint beszoktatni a halakat. Viszont az baj lehet, hogy a keménység számszerűleg jó, az ásványvízben viszont lehet olyan összetevő, ami magas koncentrációjú, más viszont hiányozhat belőle. Fene se tudja, nem egyszerű a helyzet.
2012. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát valóban nem tűnik egyszerűnek, köszi a választ! ennél ami itt jön a csapból és most is benne van az akváriumban rosszabb már csak nem lehet.
2012. dec. 29. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg arzénos? Nem lehet hogy csak rozsdásodik valamelyik cső a falban? Ha kifolyatod a vizet 5-10 percig és utána nézed meg, akkor sem lesz átlátszó?


Én a zuhanyzóra kötöttem egy RO szűrőt, így abból lágy, tiszta átlátszó víz folyik. Nem tudom, hogy ez nálad mennyire válna be.

[link]

Valahol láttam olcsóbban is, 20 ezer körül.

Én használtan vettem 15-ért.


Nagyon apro szűrőanyag van benne, ami az ásványi anyagokat egy az egyben kiszűri, tehát pl ami ebből jön ki víz, az nem is vízköves. A 20 NK-s keménységű csapvizemből is 0 NK-t csinál.


Ezt amikor megveszed igen drága, de utána már ingyen van és nem kell cipekedni. Ha kiszámolod, hogy hány flakon vizet hoznál haza pár hónap alatt, kiderülne hogy hosszú távon ez az olcsóbb.

2012. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen arzénos, mindenkinél olyan itt, kevesen is isszák. A mi csöveink tavaly lettek cserélve teljesen új rendszer van (bíztam is benne hogy jobb lesz de nem). A szűrő jó ötlet, az akváriumon kívül is, köszi a tippet. Hosszú távon már csak olyan szempontból is megéri hogy úgy bátrabban innám, és kevesebb menne ásványvízre :) Az akváriummal kapcsolatban egyelőre megpróbálom a fent említett módszert, amíg nincs megoldva a szűrés.
2012. dec. 29. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!