Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Katéter vagy ágytálazás?...

Katéter vagy ágytálazás? Melyik jobb, ha kórházban vagy és napokig nem kelhetsz fel?

Figyelt kérdés

2016. aug. 5. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a bevett szokás ,hogy aki nem kelhet fel műtét után több napig általában kap egy katétert,így még a vizelet mennyiségét is tudják figyelni, ha egy-két napról van szó akkor szoktak inkább ágytálat használni.
2016. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ágytál jobb, de nem tudom van-e még ilyen, avagy kapsz egy pelenkát, mert mostanában sajna ez dívik.
2016. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Katéter szokott lenni.
2016. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem kérdeztek meg előtte. Azt gondoltam, a komolyabb műtéteknél ez automatikusan jár, akár a drain cső. Talán a második napon kérdezték, kivegyék-e mire én azt mondtam, nyugodtan hagyhatják még egy napig, mert nagyon fájt a sebem, a katéter egyáltalán nem zavart. Hallottam már, hogy valakinek fált, de azt biztosan ügyetlenül dugták be, én semmit nem éreztem. De miért itt kérdezed? Beszéld meg a nővérekkel.
2016. aug. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a katéter,vagy ha 1 nao,pelus megy. Én,lehet csodálkoztok,a katéterre szavaztam anno. Próbáltak a műtétem után ágytálazni,nem ment. Mindent megtett a nővér,h ingert keltsen,de egyszerüen nem ment nekem,na. 2 napig katéterem volt,bár nem jó érzés,de jobb volt,mint egy műabyag izén feküdni 2-3 órát (hagyták,mert kértem,nem akartam én sem a katétert).

Szóval,nem mondanám,h jó,de kibírható. Nekem nem fájt,inkább a mozgásomban zavart.

Legutóbbi hasi műtétemnél pelust kaptam. Sokkal rosszabb volt nekem, majd szétdurrantam az infúzióktól,de akkor sem tudtam magam alá csurizni. Inkább megkértem a betegtársam (aki már hazamenendő volt),h kísérjen ki a mosdóba. Biztos,velem van a baj.de olyan megalázó lett volna ennyi idősen pelusba pityilni. :(

2016. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is katéter volt műtét után. Egyáltalán nem éreztem, hogy bent van. De azért örültem, amikor kivették, és inkább kivánszorogtam a wc-re.

Egyszer próbálkoztak az ágytállal, de én mondtam, hogy abba nem tudok.

2016. aug. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ágytál volt, engem senki nem kérdezett, hogy mit akarok :) Én magam is meglepődtem, de nekem teljesen kényelmes volt, nem volt idegen érzés belepisilni, mondjuk én már a műtét estéjén felkelhettem, szóval fél napról van szó, hosszabb műtétnél lehet, hogy automatikusan kapsz és bent is hagyják.
2016. aug. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!