Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvos elleni panasz esetén mi...

Orvos elleni panasz esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Alkalmasságira lenne szükségem, hogy végre hivatalos legyen a beiratkozásom. Ma el is mentem és a nő aki ott volt kritikán aluli volt. Minden papírt leadtam neki amit csak kellett, ennek ellenére minden létező dologba belekötött.

Szemüveget viselek, elég erőset, a szemem X (4,5 éve) nem romlik. Ezért amikor utoljára mentem szemészetre gyors vizsgálat után azt mondták, hogy ezentúl elég ha megcsináltatom a szemüveget amikor az előző ,,feladta". Ha esetleg érzem, hogy romlik akkor kivizsgálják géppel meg stb. de így nem kell évente járni. Ennek ellenére a drága hölgy előadta, hogy de igenis neki friss igazolás kell hozzá. Pedig hibátlanul elolvastam neki a táblát messziről, a színeskönyvet is jól láttam.

Utána belekötött a tartásomba is. Mondom tudok róla, lezárult Scheueremannom van, szakvéleménnyel, amibe benne van, hogy igen volt ilyen bajom, kezelve volt, becsontosodtam, végezhetek ilyen munkát. De neki erről is friss kell, holott a papír még nincs egy éves, és időpontot kérni ilyen helyre majdnem fél év és nekem szeptemberig kell ez a papír. Erre csak vigyorog.

A következő problémája a testsúlyom volt. Genetikailag nagyon nehezen hízok, de semmi bajom nincsen. Többször ki lett vizsgálva, ez van. Nem mutatott ki soha semmit. Ilyen alkat vagyok, pont. Erre, hogy neki a háziorvostól is szakvélemény kell. De külön kellett vinni egy papírt, hogy egézszéges vagyok a háziorvostól, amit egy hete kaptam meg tőle. Mondom a kezembe adta a papírt, maga szerint nem látta, hogy vékony vagyok vagy nem tűnt fel neki ennyi év alatt. De neki erről akkor is szakvélemény kell. Mondom rendben itt a száma, hívja fel. Nem nem. Neki írásba kell x oldalas erről, hogy mi az oka ennek...

Utána még mindenbe belekötött. Aztán vérnyomás mérésnél egy kicsit magasabb volt, ami szerintem ezek után érhető. Mikor mondta, hogy elkéne menni ezzel is akkor elgurult a gyógyszerem is elmagyaráztam neki, hogy örülök, hogy lelkes, de mi lenne ha a munkáját csinálná. Ott már az aszisztense is próbálta kontrolálni a nőt, hogy hát biztos izgul, meg ideges meg sasasa.

Utána a vállamba kötött bele. Ugye dolgoztam (fizikai munka, pakolás) és a vállamon vittem a dolgokat amiket bírtam. És elég sebes lett tőle a vállam. Hogy megkéne nézeti a bőrgyógyásszal, hogy kóros-e. Mondom ember, pakoltam, sebes lett ennyi. Van a lábamon egy égési seb, abba is belekötött, hogy meg kell nézetni. Mondom egy éve ott a hege, voltam vele orvosnál, le lett kezelve, a nyoma ott fog maradni. Hol van ez ledokumentálva. Mondom a házi orvos kezelte le mindennap és nyár volt, szóval sehol. Hát ez nem így működik.

Pár hónapja megégettem a kezemet vasalóval annak is ott a hege. De csak annyi, hogy kicsit barnább ott a bőr. Azt is meg kell nézetni. Mondom, hogy mit kell rajta megnézetni, nincsen semmi baja, ne nézzen már hülyének. Aztán, hogy vannak kiálló anyajegyeim amiket meg kell műtetni. Konkrétan rá kérdeztem, hogy ez kizáró ok, mert ott van egy darab anyajegy? Ja nem, csak le kell műtetni mert elég rossz helyem van. Mondom köszönöm, hogy aggódik, tudom, hogy ott van, tudom, hogy hogy kell odanyúlni, hogy ne sértsem fel, de én őszíntén nem szeretném, hogy kivágják, mert nem. Akkor szentbeszéd következett, hogy én mit képzelek.

Mondom ezt nem tudom felfogni. Majd jöjjek vissza ha elintéztem az ortopéd orvossal ezeket, meg a háziorvossal.

Én nem fogok patáliát csapni. Futok gyorsan egy kört és mindent elintézek. Azért se verem ki a cirkuszt, hogy tudom, hogy ez elég sokba fog nekem kerülni, hiszen ha emberi időbe be akarok kerülni szakvéleméyért, annak megkérik az árát.

De ha esetleg még ezek után is keresi a problémát akkor lépni szeretnék. Mi a teendő ilyenkor? Jogi per? Vagy mit kell csinálni?

Nem tetszett sem a stílus amit velem szemben megengedett magának, sem a hozzáállás, sem az, hogy én mindent megtettem amit elvártak, ennek ellenére minden áldott dologba bele köt.

Én megértem, hogy ez a munkája. De ha ott van a kezébe a szakvélemény ami még nincs egy éves, a másik nincs egy hetes, akkor mire fel ez a cirkusz?


Szükségem van erre a papírra, hogy eltudjam kezdeni a főiskolát. (Szociális gondozó). Az orvost az iskola rendelte ki.Várom az értelmes válaszokat. 21/N



2016. aug. 8. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Jó nagy hülye vagy te is! Örülj, hogy egy normális, alapos orvost fogtál ki, aki helyetted is aggódik az egészséged miatt, nem egy barmot, aki mindenre ráírja, hogy rendben.

Inkább menj el kettővel több vizsgálatra, mint amennyire kell, mint eggyel kevesebbre! Honnan tudod, hogy nem a többi orvos volt felületes?

Mi az, hogy nem kell neked évente szemészhez járni? Erős szemüveg mellett "gyors vizsgálat"? Hülye vagy? A szemed világa! Minimum retinát meg kell nézni, nem vékonyodik-e a széle, a szaruhártyát, nem hegesedik-e, és hasonló dolgokat. Nem annyi egy szemészeti vizsgálat, hogy végigolvasod a táblát.


Ismerősnek 25 évesen volt rosszindulatú bőrrákja. Majdnem belehalt. Te is akarsz egyet? Gondolom, nem. Akkor meg igen is, menj el a gyanús anyajegyekkel szűrésre


Az meg nem normális, hogy sebes a hátad a cipeléstől, ilyen munkában nem kéne dolgoznod. A gerinced is lehet, hogy 21 évesen nem fáj, de 10 vagy 20 év múlva beleroppanhat, ha nem megfelelő munkát végzel. JObb, ha elmégy szakorvoshoz. És ez nem a doki szívatása, hanem a te saját jól felfogott érdeked. Csak egy szaros életed, egy tested van, és nem csereszabatosak az alkatrészei!

2016. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
te pont olyan böszme vagy, mi a mi körzetünk néhány nyugdíjasa, akik elmentek máshova, mert az új háziorvos nem írta fel megszokásból a nitropentot, amit már 40 éve szednek.
2016. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%

"Örülj, hogy egy normális, alapos orvost fogtál ki, aki helyetted is aggódik az egészséged miatt,..."


Na, ne essünk túlzásokba! Egy nyamvadt főiskolai beíratkozáshoz ne aggódjonak az egészségi állapota miatt!

2016. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Betegjogi képviselő. Minden rendelőben kinn az elérhetősége.
2016. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A betegjogi képviselő szerintem arra szolgál, hogy ha az orvos nem akarja elég alaposan megvizsgálni, ellátni. Itt pont az ellenkezőjéről van szó.
2016. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3: csak akkor írhatja alá, hogy alkalmas, ha minden kezelt betegségéről hiteles, normális, viszonylag friss dokumentációt kap. Ő tartja a hátát, ennyi.
2016. aug. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Minden papírom rendben volt. Kezeltek a hátammal eleget, most rendben van. Ha nem felel meg a papír, akkor nem értem, hogy mire jó ha visszaküld ugyanahhoz az orvoshoz aki a papírt adta.

A szememnél nem úgy értettem, hogy csak felírta. Jártam kontrollra, de most már egy ideje saját döntésből nem járok. Megállt a romlásba egyenlőre.

A vállam lett sebes, mert felvágta egy zsák. Ha minden munkát kikerülnék ilyen miatt, hogy sebes leszek tőle, akkor ennyi erővel dögölhetek egész nap a TV előtt.

Nem az a bajom vele, hogy alapos. Hanem, hogy minden rendben van, de kötöszködik. Nem tudom máshogy értelmezni amit csinál. Egy hete kaptam meg a papírt, de nem jó, hanem írassak mégegyet, mert biztos nem látta, hogy vékony vagyok. Egy éves az ortopéd papírom, rá van írva, hogy a betegség lezárult és további kezelést nem igényel, nem befolyásol semmilyen tevékenységet. De menjek és írassam ezt le még egyszer. Hát ha ilyen a jó orvos, akkor gratulálok

2016. aug. 8. 19:39
 8/11 homo ludensz ***** válasza:
Mesélek egy régi történetet bár tudom hogy ez nem vigasztal téged de elgondolkoztató. A kertész utcába(BP.)volt anno a valamilyen szakmára jelentkezők vizsgálata. Ketten voltunk két vézna 14-15 éves srácok akik géplakatos szakmát szerettek volna tanulni.Engem nagy dünnyögve engedtek a barátomat nem. Búsult mindenki a családban és ő később kárpitos lett. Szerette amit csinált. Megkaptam én is a szakmunkás bizonyítványt és egy idő után egy kazánkovács brigádban kötöttem ki ahol néha a 10kg.-kalapácsot is meg kellett fogni. Vajon ki járt jobban? Én mert ráütötték az orvosilag alkalmas pecsétet vagy a cimborám akinek a "lakatosnak alkalmatlant" ütötték rá.
2016. aug. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de megoldódott közben a probléma. Ma többen voltak akik ugyanígy jártak és bejelentették a dékánnak. Aztán leküldtek egy hallgatót, aki szintén ezt tapasztalta. Kirendelnek helyette valaki mást.
2016. aug. 8. 22:10
 10/11 anonim ***** válasza:
1., 2., 6.! Kicsit azé ég a pofátok?
2016. aug. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!