Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pár napja voltam vérvételen...

Pár napja voltam vérvételen és a labor eredménynél egykét érték magasabb lett, ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés

eGFR-EPI 90-120 között lenne jó és 90 lett

ASAT(GOT) 0-38 és 44 lett

ALAT(GPT) 0-41 és 103 lett

EOS% 0-5,00 és 6,20 lett

Kollagén keresztkötés 0-300 és 668 lett


A doki csak annyit mondott nekem hogy minden érték jó lett csak a májfunkció nem a legjobb,ez mit jelent?


2016. aug. 18. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Szedsz valamit?
2016. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kb 2 hete szedek egy Aflamex nevű 100 mg-os gyulladás csökkentőt.
2016. aug. 18. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:

En nem vagyok orvos, de ezt talaltam:

A magas ALAT (GPT) okai: krónikus alkoholfogyasztás, gyógyszeres kezelések (az általában használt gyógyszerek emelik az ALAT (GPT)-t), krónikus hepatitisz B és C, májfibrózis, cirrózis, nem alkoholos szteatózis, autoimmun hepatitisz, hemokromatózis, Wilson-kór, alfa-1 antitripszin-hiány, mononukleózis infekcióza.

Es 103 az durva! :/ Figyelj, nekem anno a verkepem szerint a pajzsmirigy termelesem a normal alatt volt kicsivel - a doki szerint. Hogy hat o nem tudja - haziorvos volt, hat talan menjek be a korhazba, ad beutalot. Bementem, ott kozoltek hogy 7 honap a varakozasi ido, akkora tudnak idopontot adni. Szoval 7 honap mulva kihullott a hajam, kb a fele, mire elmentem a magankorhazba es nem keves penzzert kivizsgaltak es kaptam gyogyszert. Szoval en azt mondom, vigyazz ezzel a " juj hat ez nem a legjobb" valasszal, mert en rabsztam!

2016. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!