Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy hónapja gitározom. Mit...

Egy hónapja gitározom. Mit kezjek a kiújuló ínhüvelygyulladással?

Figyelt kérdés

A 3-as ujjam a problémás alany. Kialakult egy könnyen mozgatható, kb. fél borsónyi nagyságú "görcs", amit hétfőn le is szívatott a kézsebész. Ezek után nem gyakoroltam 2 napig, egész végig összeszorítva pihent a fásli alatt, azonban ma megint érzem a kisebbik utódját. Mit tegyek? Hogyan lehet elérni, hogy ne térjen vissza a gyulladás? A válaszokat előre is köszönöm!


14/L


2016. aug. 28. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a lábamon volt, karatéztam. Egyszer csak eltűnt.

Szerintem pihenő kell neki, és fokozatosan elkezdeni utána.

(én is gitározam

2016. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, lehet az a gond, hogy nagyon rástartoltam a gyakorlásra, és a túl gyors tempóval meg lett erőltetve.
2016. aug. 28. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk nem volt ilyen gondom, nekem csak nagyon gyenge minőségű volt a kezdőgitárom, és nekem az ujjbegyeken keményedett meg a bőr.
2016. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, nálam ez az opció is kizárva... A gitárom elvileg profi, (klasszikus), az ujjbegyeken meg a sok gyakorlástól így is, úgy is megkeményedik a bőr.
2016. aug. 28. 13:37
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom hányas húr van fent,de 0.8-as tuti nem olyan feszes még standard hangoláson sem.Igaz az alap akkordok azok alapokha meg akar tanulni az ember gittyózni és ott a legfeszesebbek a húrok.Nekem csak az ujjbegyeim durrantak be,szerencsére inhüvej gyulladásom nem volt.Tanácsom,hogy ne szorítsd annyira és gyakorlás közben tarts szünetet és lazítsd el a csuklód/ujjaidat.Sok sikert :)
2016. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!