Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A mai nap az orvosom kólát...

A mai nap az orvosom kólát ajánlott nekem. Ilyen létezik?

Figyelt kérdés
A mai nap lementem a körzeti orvosomhoz, hasmenésre és rossz közérzetre hivatkozva. Úgy engedett el, hogy csak igyak a mai nap: teát, vizet és kólát! Ezen kicsit kiakadtam, ilyen létezik? Mikor visszakérdeztem, csak nevetett és mondta, hogy igen. Hát köpni-nyelni nem tudtam meglepődöttségemben...

2016. szept. 7. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kólát nekem hányingerre ajánlott a körzetim. Szóval létezik, ezek szerint. Egyébként hányingerre tényleg jó!
2016. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hányingerre valóban jó. Ha a rossz közérzetben a hányinger is benne van, akkor arra valóban jó a kóla. Csak inkább hűtve és kortyonként.

Ugyanis sokkal nagyobb esélye van így, hogy nem jön egyből vissza, mintha vizet innál.

2016. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, létezik! Ez nem azt jelenti, hogy guríts le egy családi palackkal, hanem 1-2 decit.


Valaha a kóla amúgy gyógyszerként kezdte. Ilyen mennyiségben valóban jót tesz a gyomornak, emésztésnek, a baj akkor van, amikor valaki ezzel fedezi a napi folyadékigényét, úgy persze, káros hosszútávon.


Nyugodtan igyál meg egy-egy pohárral! Jobbulást!

2016. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Persze. Ilyenkor kifejezetten rendbeteszi a gyomrot. A másik, ami még jó, a ropi.
2016. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A patikusom meg ricinusolajat a köhögés ellen.
2016. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

simán, az én dokim is mondta

a hasmenésnél távozik egy csomó só ill nem szívódik fel rendesen a kaja, ezt pótolni kell - sós-cukros vizet szoktak ilyenkor a beteggel itatni vagy kólát, ami ugyanaz

2016. szept. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is hányingerre és hascsikarásra javasolta. Nem írt fel hülye gyógyszereket aminek örülök, ez is rendbe tett. Azóta is azt iszok ha rossz a gyomrom.
2016. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!